Olejowanie włosów olejem kokosowym

Od jakiegoś czasu podejmuję świadomą pielęgnację włosów. Staram się nie używać kosmetyków na szprycowanych chemią, szamponów z sls, parabenami itd. wyeliminowałam również silikon w pielęgnacji włosów.

Odkąd rozjaśniłam włosy, przykładam dużo wagi do ich pielęgnacji. Kuracje silikonowe zamieniłam na proteinowe, staram się używać mniej produktów, a konkretnych. Proteiny eliminują strączkowanie włosów, co było moim odwiecznym problemem z powodu za dużej ilości silikonów w pielęgnacji. Włączyłam do pielęgnacji olejowanie włosów olejem kokosowym z kolekcji Sattva Ayurveda. Gdy chcemy olejować włosy olejem kokosowym mamy do wyboru różne sposoby olejowania włosów: na sucho, na mokro bądź z odżywką. W moim przypadku najlepiej spisuje się olej kokosowym nakładany na mokro 30 minut przed myciem włosów. 2 łyżeczki oleju kokosowego nakładam do miseczki i rozpuszczam w mikrofalówce. Następnie olej nakładam delikatnie głównie na końcówki włosów, całość spinam w wysoki kok i ubieram czepek. Tak zrobione włosy pozostawiam na 30 minut. Po upływie wskazanego czasu myję włosy szamponem, nakładam odżywkę, spłukuję i gotowe.

Na runku możemy spotkać oleje kokosowe rafinowane i nierafinowane, oczywiście w pielęgnacji sięgam tylko i wyłącznie po olej kokosowy nierafinowany, charakteryzuje go cudowny zapach kokosów. Ja używam ostatnio oleju kokosowego ze sklepu Sattva. Organiczny olej kokosowy Sattva Ayurveda dystrybuowany jest w sposób zachowujący jego naturalny smak i aromat. W kolekcji Sattva Ayurveda znajdują się naturalne kosmetyki wolne od SLS, SLES, Peg i parabenów. Olej kokosowy pomaga włosom odzyskać naturalną witalność, sprężystość i blask. Ponadto olej kokosowy nadaje się również do pielęgnacji ciała, spełnia się również wyśmienicie w kuchni.

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Olejowanie włosów olejem kokosowym

Podobne wpisy