Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

Postanowienia_noworoczne_czy_cele?_Jak_temu_podolac

Nie masz pomysłu na noworoczne postanowienia? Czy posiadanie postanowień jest sensowne? Może zamiast tworzyć listę postanowień noworocznych lepiej postawić sobie cele na ten rok i je zrealizować?

Sylwester i przede wszystkim Nowy Rok to dobry moment na chwilę przemyśleń, refleksji i podsumowanie minionego roku. Warto przedstawić sobie listę rzeczy, które udało nam się osiągnąć, eliminując porażki na kolejny rok. Jeżeli chcemy zdecydowanie stworzyć listę postanowień noworocznych skupmy się na tych najważniejszych. Warto, aby nasza lista zamiast masy przeróżnych pozycji, miała 2-3 które faktycznie jesteśmy w stanie dotrzymać.

Jestem osobą, która zamiast postanowień noworocznych woli postawić sobie jasne cele, takim celem może być np: schudnięcie, wybudowanie domu, założenie rodziny, rzucenie palenia itd. Stawiając sobie dany cel nie musimy uporczywie dążyć całe 365 dni do osiągnięcia zamierzanych efektów, czasami wystarczy jeden impuls, czy moment i cel zostaje osiągnięty i wtedy śmiało możemy odhaczyć go ze swojej listy. Celów może być więcej niż postanowień, w postanowieniach dużo trudniej wytrwać przez co łatwo je porzucić. Swoja listę celów na ten rok już zapisałam w moim plannerze z lubieplanować.pl i zaczynam dążyć do ich osiągnięcia! Czas start! został mi tylko rok. Fot. K. Lubawa Foteska.

Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

Postanowienia noworoczne czy cele? Jak temu podołać

17 komentarze

  1. Ja próbowałam zrealizować swój cel wcześniej, ale się nie udało, dlatego stworzyłam sobie postanowienie noworoczne, którego elementy chcę zachować na całe życie. Mówiąc po ludzku, postanowiłam przez rok nie jeść słodyczy, ale gdy minie ten rok będę jeść tylko domowe słodycze i w mniejszej ilości 😀 Strasznie kocham planery, ale często zdarza mi się, że nie realizuję swoich jakże cudownych planów. Życzę ci, żebyś osiągnęła swoje wymarzone cele 😉

  2. Przepiękne, bardzo klimatyczne zdjęcia oraz uroczy planner. 🙂 Bardzo podoba mi się też Twój golf i wzorzyste rajstopy. Rewelacyjnie wyglądasz!

  3. Masz rację, zdecydowanie wolę skupić się na 2-3 celach i konsekwentnie dążyć do ich realizacji, niż rozpraszać uwagę na tysiąc nieistotnych spraw. Fajnie, że zwróciłaś uwagę na docenianie tego, co już zostało osiągnięte. To taka moja mała tajna broń w chwilach zwątpienia. Plan na 2018 już mam, teraz tylko działanie. Biegnąc do mety, trzymam kciuki za Twoje cele!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *