Spacery w ciąży – ruch na świeżym powietrzu i jego wpływ na organizm

Dzisiejsza pogoda jest co najmniej okropna i to już chyba koniec polskiej złotej jesieni. W zeszły weekend udało mi się wykorzystać pogodę i wyskoczyć z Polą na spacerek do lasu.

Spacery są chyba najczęściej wybieraną aktywnością ruchową przez kobiety w ciąży. Szczególnie jesienią warto dotlenić organizm swój i dziecka spędzając jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Spacery to najprostsza i najtańsza forma relaksu i aktywności fizycznej w jednym. Z Polą każdy spacer mija niezwykle szybko. Uwielbiam spacerować właśnie w lesie, to tam mogę odpiąć Polę ze smyczy i pozwolić jej się wybiegać. Przynosi patyki, szyszki i inne ciekawe znaleziska.


Dopasowana sukienka ciążowa – sukienka khaki i sweterek dla psa: zobacz wpis


Spacery w ciąży to nie tylko możliwość wyjścia z domu, ale również wiele cennych korzyści dla organizmu. Spacery, marsze, nordic walking i każda inna aktywność na świeżym powietrzu zmniejszają bóle głowy, uciążliwe migreny, dotleniają organizm mamy i dziecka. Nawet najkrótszy spacer usprawnia działanie układu oddechowego, krążenia i układu ruchu. Najważniejsze to nie lenić się w ciąży i nie doprowadzić do zastania mięśni i stawów. Oczywiście wszytko w miarę możliwości. Wiadomo, gdy lekarz wskaże nam leżeć, taka aktywność musi być naprawdę minimalna. Tu właśnie polecam krótkie spacery w otoczeniu zieleni i lasów.Spacery w ciąży - ruch na świeżym powietrzu i jego wpływ na organizm.Pola jest na tyle kochanym pieskiem, że na sam widok wsiadającej mnie do samochodu cieszy się, że udamy się na wycieczkę do lasu. Pola wsiada na miejsce pasażera i razem jedziemy pochodzić po lesie. Pola nie potrzebuje żadnej smyczy i szelek. Wystarczy jej cieplutki sweterek i patyk, za którym będzie biegała. Pola sama wskakuje do auta i całkowicie opanowała miejsce pasażera. Jej sierść jest dosłownie wszędzie. Dobrze, że mamy auto robocze i to właśnie nim śmigam do lasu.


Calzedonia i genialne rajstopy z traperami: zobacz wpis


Moja stylizacja tym razem to szarość. Wszystko po to, aby zdjęcia pięknie wyszły w otoczeniu złotych i bordowych liści. Aura jesienią jest tak piękna, że szkoda nie wykorzystać tych cudownych kolorów. Postawiłam na szarą sukienkę sweterkową, kamizelkę futrzaną i wygodne sztyblety z schaffashoes. Za zdjęcia dziękuję Kindze z @foteska.

*sweter – answear, kamizelka – zara, rajstopy – calzedonia, buty – schaffahoes loft37, torebka – ochnik*Spacery w ciąży - ruch na świeżym powietrzu i jego wpływ na organizm. Spacery w ciąży - ruch na świeżym powietrzu i jego wpływ na organizm. Spacery w ciąży - ruch na świeżym powietrzu i jego wpływ na organizm.

6 komentarzy

 • Lili 93
  6 lat ago

  I Twoja stylizacja to dowód na to że szary wcale nie jest nudny ☺
  Wyglądasz przepięknie 😍
  Mam nadzieję że ta piękna jesień jeszcze wróci i to szybko 😊
  Pozdrawiam
  Lili

 • Aleksandra Szymiczek
  6 lat ago

  ale kochani !!!! <3 <3 <3

 • 6 lat ago

  Wow! Jakie cudne zdjęcia!:)

 • 6 lat ago

  Rewelacyjny zestaw i przepiękne zdjęcia! Wyglądasz świetnie, Pola również. 🙂

 • 6 lat ago

  Rajstopy prezentują się genialnie 😉

 • 5 lat ago

  Bardzo fajne fotki takie naturalne. Powodzenia

Zostaw komentarz