Buldog francuski, a małe dziecko

Buldogi francuskie to z założenia psy rodzinne, wierne i oddane. Mimo wszystko, zanim pojawiła się Oliwka na świecie, mieliśmy obawy, jak Pola zareaguje na dziecko, czy będzie zazdrosna itd.

Nasze obawy były zbędne. Po powrocie ze szpitala Pola była obrażona na mnie przez dwa dni. Omijała mnie szerokim łukiem, przytulała się chętniej do Mikołaja niż do mnie i na chciała jeść ode mnie jedzenia. Pola jest strasznym łasuchem i z tym jedzeniem wiedziała, że jest coś nie tak, skoro nie chciała jeść ode mnie z ręki. Mimo pojawienia się Oliwki w domu staraliśmy się cały czas poświęcać czas Poli i zwracać na nią dużą uwagę i dzięki temu teraz Pola jest najwierniejszą towarzyszką Oliwki. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy mają tak wszystkie buldogi francuskie.


Jesienna sesja ciążowa. Cudowne miejsce, piękne złote liście i buldog francuski: zobacz wpis


Może to fakt, że Pola jest suczką i pojawił się u niej w pewnym stopniu instynkt matczyny, może to kwestia dobrego i bezstresowego wychowania pieska. Wiem jednak, że na moich oczach rozwija się miłość na długie lata! Pola szaleje na punkcie Oliwki, najchętniej wylizałaby cała. Gdy płacze zaczyna się niepokoić, a gdy śpi, wtula się w nią z ogromną delikatnością.Buldog francuski, a małe dziecko Buldog francuski, a małe dziecko Buldog francuski, a małe dziecko Buldog francuski, a małe dziecko

1 komentarz

  • Lunkiks
    3 lata ago

    Buldożki to przekochane psiaki.Akceptuja wszystkich

Zostaw komentarz