Rozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciąży

Chyba każda kobieta, która oczekuje dziecka, ma obawy przed rozstępami po ciąży. Rozstępy to kwestia genetyczna i dużo zależy od naszej skóry. Mimo wszystko uważam, że pielęgnacja skóry w czasie ciąży jest bardzo ważna i to najlepsza rzecz, jaką możesz zaoferować swojej urodzie w czasie ciąży.

Skóra w okresie ciąży, a szczególnie po 6 miesiącu zaczyna się bardzo szybko rozciągać, dlatego bardzo ważne w tym okresie jest odpowiednie nawilżanie brzucha, ud i piersi. Skóra na brzuchu, gdy nie ma odpowiedniego nawilżenia, na skutek nadmiernego rozciągania zaczyna swędzieć i pozbawia nas komfortu. Nie koniecznie musimy sięgać po kosmetyki specjalnie przystosowane na rozstępy, najważniejsze jest to, od którego miesiąca można zacząć używać danych kosmetyk. Większość produktów na rozstępy i kremów ujędrniających dla kobiet w ciąży jest przystosowane od 4 miesiąca, a co w momencie, gdy chcemy rozpocząć dbanie o brzuszek już od pierwszych dni ciąży?Rozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciążyOd samego początku ciąży pomyślałam o oleju kokosowym. Przeczytałam o zbawiennych działaniach oleju kokosowego właśnie jako zapobieganiu rozstępom. Z racji tłustej konsystencji olej kokosowy nakładam codziennie po kąpieli, wmasowując go w brzuch, uda i biust. Zamiast oleju kokosowego na samym początku ciąży możemy sięgnąć również po oliwki dostępne dla dzieci.


Olejowanie włosów olejem kokosowym: zobacz cały wpis


Są tańsze od typowych olejków na rozstępy, a na samym początku ciąży na pewno wystarczające. Najważniejsze jest natłuszczanie skóry i utrzymanie nawilżenia. Skóra, która jest odpowiednio, nawilżona wykazuje większe właściwości rozciągające, dzięki czemu trudniej o powstanie rozstępów.Rozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciążySzukając kosmetyków profesjonalnych dla kobiet w ciąży, których można używać od 1 dni ciąży, trafiłam na markę Mustela. Mustela stworzyła pierwszą, kompletną gamę produktów – Maternité. Są to kosmetyki dedykowane skórze przyszłych i młodych mam. Dzięki nim pielęgnacja skóry w ciąży jest łatwa i przyjemna. Mój ulubiony produkt marki Mustela to krem przeciw rozstępom. Używam tego kremu codziennie rano, jego główną zaletą jest to, że krem wchłania się w błyskawicznym tempie.


Pierwszy trymestr ciąży już za mną: zobacz cały wpis


Praktycznie od razu po aplikacji możemy się ubrać bez konieczności czekania, aż produkt się wchłonie. Równocześnie z kremem Mustela przeciw rozstępom używam również serum do biustu. To właśnie po biuście widać, że jestem w ciąży, już 3 miesiącu był od 2 rozmiary większy i pełniejszy, dlatego poza kremami musiałam również kupić nową bieliznę.Rozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciążySzukając odpowiednich kosmetyków, które zwalczają i przeciwdziałają rozstępom, możemy dużo dobrego poczytać na temat olejków Bio oil. Olejek Bio oil kupiłam już jakiś czas temu z nadzieję, że będę używać go na twarz w celu pozbycia się przebarwień. Niestety nie używałam go, ponieważ nie przepadam za uczuciem tłustego filmu na twarzy. Teraz zapewne użyję go w celu masowania brzucha. Kurację z olejkami Bio oil i olejkami przeciw rozstępom Mustela rozpocznę zapewne dopiero około 6 miesiąca ciąży, to wtedy skóra najbardziej narażona jest na pęknięcia i nadmierne rozciąganie. Olejku Bio oil możemy używać dopiero od 4 miesiąca ciąży. Dużym minusem produktu Bio oil jest cena. 60 ml produktu kupimy w cenie 39 zł w rossmannie, natomiast olejek Mustela kosztuje tyle samo za 105 ml produktu. Olejek przeciw rozstępom Mustela możemy używać już od 1 dni ciąży. Jeżeli macie jakieś swoje super sposoby na rozstępy to z chęcią je poznam i być może włączę do pielęgnacji mojego ciała.Rozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciążyRozstępy w ciąży: jakie kosmetyki używam na rozstępy od pierwszych dni ciąży