Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega? Możesz go wykonać w domu

Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega? Możesz go wykonać w domu

Słyszeliście kiedyś o takim czymś jak trening przy użyciu taśm do ćwiczeń TRX? To na pozór trudny trening, który możesz wykonać nawet w domu. Trening TRX to ćwiczenia, które wykonujemy z wykorzystaniem masy własnego ciała i specjalnego zestawu regulowanych pasów.


Trening TRX to bardzo intensywna forma aktywności dająca efektywny trening wykorzystujący wiele partii mięśniowych. Dzięki ćwiczeniom z taśmami TRX możemy wysmuklić nogi, pośladki, brzuch, ramiona oraz plecy. Trening TRX ma duży Wpływ na poziom sił, wyszczupla i wpływa pozytywnie na sylwetkę.
Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?Wydaje się, że takie taśmy trudno zmieścić w domu i najlepiej wykonywać taki trening na siłowni bądź na świeżym powietrzu. Nic bardziej mylnego. Taśmy TRX mogę zawiesić w dowolnym miejscu w domu, np. na drzwiach bądź belkach stropowych, które mam w mieszkaniu. Dzięki temu taki trening crossfitowy staje się idealną alternatywą dla siłowni. Trening TRX pomoże równomiernie rozbudować oraz wzmocnić mięśnie bez obciążania stawów i kręgosłupa.Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?Trening TRX jest idealnym treningiem dla każdego, niezależnie od stopnia jego wytrenowania. Dzięki ćwiczeniom w zawieszeniu możemy w szybki sposób wysmuklić i wyrzeźbić sylwetkę. Zaletą treningu z taśmami TRX jest różnorodność, mamy do wyboru 300 wariantów ćwiczeń. Podczas treningu skupiam się głównie na pośladkach i rękach, które przy pomocy taśm możemy w szybki sposób wzmocnić. Moje taśmy TRX pochodzą z Decathlon i są naprawdę tanią formą treningów w domu, taśmy zajmują mało miejsca, więc nie będziecie mieć dużego problemu z przechowywaniem taśm. W zestawie znajduje się instrukcja montażu oraz woreczek do przechowywania. Taśmy TRX kupiłam z myślą o moich treningach, jednak już widzę, że Mikołaj zaczyna mi je podbierać. Do treningu ubrałam spodenki do ćwiczeń oraz top do ćwiczeń z Decathlon. W sumie taki trening jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega? Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?

Podobne wpisy