Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega? Możesz go wykonać w domu

Słyszeliście kiedyś o takim czymś jak trening przy użyciu taśm do ćwiczeń TRX? To na pozór trudny trening, który możesz wykonać nawet w domu. Trening TRX to ćwiczenia, które wykonujemy z wykorzystaniem masy własnego ciała i specjalnego zestawu regulowanych pasów.


Trening TRX to bardzo intensywna forma aktywności dająca efektywny trening wykorzystujący wiele partii mięśniowych. Dzięki ćwiczeniom z taśmami TRX możemy wysmuklić nogi, pośladki, brzuch, ramiona oraz plecy. Trening TRX ma duży Wpływ na poziom sił, wyszczupla i wpływa pozytywnie na sylwetkę.
Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?Wydaje się, że takie taśmy trudno zmieścić w domu i najlepiej wykonywać taki trening na siłowni bądź na świeżym powietrzu. Nic bardziej mylnego. Taśmy TRX mogę zawiesić w dowolnym miejscu w domu, np. na drzwiach bądź belkach stropowych, które mam w mieszkaniu. Dzięki temu taki trening crossfitowy staje się idealną alternatywą dla siłowni. Trening TRX pomoże równomiernie rozbudować oraz wzmocnić mięśnie bez obciążania stawów i kręgosłupa.Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?Trening TRX jest idealnym treningiem dla każdego, niezależnie od stopnia jego wytrenowania. Dzięki ćwiczeniom w zawieszeniu możemy w szybki sposób wysmuklić i wyrzeźbić sylwetkę. Zaletą treningu z taśmami TRX jest różnorodność, mamy do wyboru 300 wariantów ćwiczeń. Podczas treningu skupiam się głównie na pośladkach i rękach, które przy pomocy taśm możemy w szybki sposób wzmocnić. Moje taśmy TRX pochodzą z Decathlon i są naprawdę tanią formą treningów w domu, taśmy zajmują mało miejsca, więc nie będziecie mieć dużego problemu z przechowywaniem taśm. W zestawie znajduje się instrukcja montażu oraz woreczek do przechowywania. Taśmy TRX kupiłam z myślą o moich treningach, jednak już widzę, że Mikołaj zaczyna mi je podbierać. Do treningu ubrałam spodenki do ćwiczeń oraz top do ćwiczeń z Decathlon. W sumie taki trening jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega? Trening z taśmami TRX: co to jest i na czym polega?

12 komentarzy

 • Ola “Alex” Kiszkiel
  6 lat ago

  Bardzo ciekawie to napisałaś. Jak zamontowałaś taśmy, widać drzwi, nie boisz się, że jednak ‘porwą się’ ??? 😀
  Pozdrawiam http://aleex-k.blogspot.com/

 • 6 lat ago

  Nie sądziłam, że można tak ćwiczyć.

  • 3 lata ago

   Trening można sobie dobrać pod siebie i to jest fajne idealne dla początkującego i dla kogoś kto już ma trochę doświadczenia. Dobry plan treningowy dobre odżywki i efekt murowany ją polecał https://www.maxsuple.pl/ mają fajne ceny.

 • 6 lat ago

  dobry pomysł jeśli ktoś ma mało przestrzeni w domu na wyspecjalizowane sprzęty 😀

 • Angela P
  6 lat ago

  latem stawiam na bieganie i rower 😉

 • Pospolita Ola
  6 lat ago

  Bardzo fajny pomysł na ćwiczenie, szczególnie jak ktoś sobie nie może pozwolić na siłownię 🙂 Ale masz świetny brzuch!

 • Anna Zając
  6 lat ago

  Wow jaka sylwetka <3

 • 6 lat ago

  Fajna alternatywa dla zwykłych nudnych ćwiczeń, ale mam chyba za mały metraż by je przywiesić:)

  buziaki:*
  http://WWW.KARYN.PL

 • 6 lat ago

  Zapisując się na siłownię, chciałam skorzystać z zajęć TRX, bo lubię wszelkie nowości. Niestety okazało się, że siłownia nie dostała pozwolenia na tego typu zajęcia. W domu nie mam warunków, ale może kiedyś. 🙂 Przy okazji, super figura!

 • Joanna N.
  6 lat ago

  Już dawno czytałam kochana u Ciebie ,bardzo fajne taśmy

 • Justyna
  6 lat ago

  samo dobro 😊

 • ładne zdjęcia, ale wartość merytoryczna…

Zostaw komentarz

Podobne wpisy