Koreańska pielęgnacja twarzy – etapy mycia twarzy olejem

Koreańska pielęgnacja twarzy budzi wciąż wiele kontrowersji. Młody wygląd Azjatek zachwyca i inspiruje kobiety do podjęcia etapów pielęgnacji koreańskiej. Nic więc dziwnego, że koreańskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne. Koreanki piękny wygląd zawdzięczają pielęgnacji, która jest wykonywana rytualnie z należytą starannością i z uwagą na etapy pielęgnacji.

Koreańska pielęgnacja twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy składa się zazwyczaj z 10 etapów, które Koreanki przestrzegają każdego dnia. Głównym sekretem koreańskiego piękna jest 1 etap, czyli oczyszczanie twarzy. Oczyszczanie twarzy składa się z dwóch etapów. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy rozpoczyna demakijaż olejami. Mycie twarzy olejem na bazie nasion słonecznika Pro Balance Pure Cleansing Oil zmiękcza naskórek, reguluje wydzielanie sebum i działa antyoksydacyjne spowalniając również starzenie skóry. Mycie twarzy metodą OCM polecam wszystkim – posiadaczkom cery suchej, wrażliwej, podrażnionej i naczynkowej, ale również mieszanej, tłustej, łojotokowej, trądzikowej czy problematycznej. Oleje nadają się do każdej cery.

Jak przeprowadzić etap mycia twarzy olejem?

Na początek musimy nanieść niewielką ilość olejku Pro Balance Pure Cleansing Oil, na suchą skórę twarzy i rozprowadzić dokładnie uważając na okolice oczu. Olejek dokładnie wmasowujemy kolistymi ruchami, podobnie jak wtedy, gdy używasz żelu do mycia. Masaż wykonuj od dołu do góry, by zapobiegać utracie elastyczności skóry. Następnie zmyj olejek przy pomocy ciepłej wody.

Drugim etapem jest oczyszczenie twarzy kosmetykiem na bazie wody. Takie dokładne mycie wykonujemy, aby dokładnie oczyścić skórę z resztek oleju i zanieczyszczeń. Najlepiej sprawdzi się delikatna pianka do mycia twarzy Pro Balance Creamy Cleansing Foam.  Po takim dwuetapowym oczyszczaniu twarzy cera jest wolna od zanieczyszczeń i gotowa na kolejne etapy pielęgnacji.

Kosmetyki koreańskie do twarzy

Zestaw Dr.Ceuracle Pro Balance Cleansing Duo Collection dostępny w koreanskapielegnacja.pl zawiera Olejek do pierwszego etapu oczyszczania twarzy Pro Balance Pure Cleansing Oil, który został stworzony na bazie oleju z nasion słonecznika. Dzięki temu łagodnie, ale zarazem idealnie rozpuszcza cały makijaż i inne tłuste zanieczyszczenia (np.sebum) pozostawiając skórę idealnie czystą i gładką. Drugim produktem dostępnym w zestawie jest delikatna i kremowa pianka do mycia twarzy Pro Balance Creamy Cleansing Foam. Pianka dokładnie oczyszcza skórę pozostawiając ją miękką i nawilżoną, bez uczucia ściągnięcia. Dzięki kwasowi hialuronowemu zapewnia intensywne nawilżenie skóry. Taki zestaw sprawia, że cera pozostaje oczyszczona i wolna od zabrudzeń.Koreańska pielęgnacja twarzy - etapy mycia twarzy olejem Koreańska pielęgnacja twarzy - etapy mycia twarzy olejem Koreańska pielęgnacja twarzy - etapy mycia twarzy olejem Koreańska pielęgnacja twarzy - etapy mycia twarzy olejem

2 komentarze

  • 3 lata ago

    Bardzo fajne propozycje 🙂

  • 3 lata ago

    Nie słyszałam wcześniej o tej marce, ale brzmi ciekawe. Lubię koreańskie kosmetyki i po przeczytaniu książki “Sekrety urody Koreanek”, zainteresowałam się tym tematem.

Zostaw komentarz