Poznaj zalety jazdy na rolkach

Jako dziecko uwielbiałam jazdę na rolkach, potrafiłam jeździć do przodu i do tyłu. Na rolkach poruszałam się wszędzie.

Minęły lata dzieciństwa, a ja o rolkach i ich zaletach zapomniałam kompletnie. Dopiero teraz dzięki zakupowi rolek w Decathlon udaje mi się powoli wracać do formy sprzed około 15 lat. Przyznam szczerze, że pierwsza jazda była raczej zapoznawcza, ponieważ wiele trików i sposobów jazdy najzwyczajniej zapomniałam.

W sobotę wybrałam się z mężem na małą przejażdżkę. Co prawda Mikołaj jechał rowerem, ja rolkami, ale spokojnie dorównywałam mu tempa. Tym wpisem chce Wam przedstawić zalety jazdy na rolkach. Jazda na rolkach jest przyjemnym sportem, który zmusza nas do wyjścia i zaczerpnięcia się świeżym powietrzem. Rolki nie są lekkie, a więc jazda z takim obciążeniem wzmacnia mięśnie nóg i pośladków. Jadąc na rolkach, szczególnie pod górkę, możemy się mocno zmęczyć, co zwiększa nasze tętno i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i poprawia kondycję. Jazda na rolkach to także walka z równowagą, dlatego zwiększa ona naszą koordynację ruchową. Ten sport możemy traktować również jako zamiennik komunikacji. W szybki sposób dostaniemy się z punktu A do punktu B, ćwicząc przy tym nogi i pośladki.

Dla mnie zakup rolek był strzałem w dziesiątkę. Jadąc, świetnie się bawię, a dodatkowo dotleniam organizm. WYNIKI KONKURSU: konkurs zorganizowany wraz z Goodlookin.pl wygrywa p. Maria Kaniecka. Gratulujemy i prosimy o kontakt poprzez Facebook w celu odebrania nagrody.

Podobne wpisy