W którym tygodniu poznaliśmy płeć dziecka. Będziemy mieć…

Wydaje mi się, że większość rodziców od razu chciałaby poznać płeć maleństwa, na które oczekują. Nam płeć dziecka udało się poznać już w 12 tygodniu ciąży podczas wykonywania badań prenatalnych. Chociaż na początku nie brałam do siebie tej informacji, bo jak wiadomo w tak rychłej ciąży wszystko jeszcze może ulec zmianie. Z każdym kolejnym wykonywanym badaniem USG u mojej lekarz prowadzącej ciąże, pani doktor podtrzymywała swoją informację na temat płci dziecka.

Teraz rozpoczynam 22 tydzień ciąży i wiem, że będziemy mieć córeczkę, chyba że jeszcze trafi nam się jakiś psikus na kolejnych badaniach prenatalnych połówkowych wykonywanych między 20 a 24 tygodniem ciąży. U nas to badanie będzie przeprowadzone pod koniec 22 tygodnia ciąży, dokładnie w przyszłą środę.


Pierwszy trymestr ciąży już za mną. Sprawdź, jak minęło mi te 13 tygodni: zobacz wpis


Badania prenatalne budzą u mnie ogromne uczucie, widać wtedy dokładnie naszą dzidzię i mam możliwość około godziny oglądać maleństwo na ekranie. Chociaż wizyty u lekarza mam często, średnio co 3 tygodnie, czasami nawet co 2 tygodnie to tak i tak za każdym razem czekam z niecierpliwością, aż będę mogła popatrzeć na dzidzię. Nie nastawialiśmy się z mężem na płeć dziecka, chociaż mąż przeczuwał, że będzie chłopak.W którym tygodniu poznaliśmy płeć dziecka. Będziemy mieć... W sypialni czeka już łóżeczko, które powoli zaczynam aranżować. Kącik już jest uroczy, ale mam w planach dodać kilka dodatków na ścianę, lampki i oczywiście uroczą pościel. Bałam się, że po złożeniu łóżeczka w sypialni zrobi się trochę ciasno, ale udało się wszystko ustawić tak, że nawet nie widać, aby cokolwiek doszło do naszej sypialni.


Białe łóżeczko dziecięce – wybieramy wśród inspiracji: zobacz wpis


Naszej ciąży towarzyszą urocze karty do zdjęć, które są świetną pamiątką. Na moim palcu możecie ujrzeć piękny pierścionek z kolekcji Buckler marki Minty Dot. To kolekcja, którą charakteryzuje czerwona wstążeczka. Zamysłem tej biżuterii jest ochrona przed negatywną energią, a jak wiadomo, w ciąży potrzebujemy dużo pozytywnej energii, zdrowia i pomyślności. W którym tygodniu poznaliśmy płeć dziecka. Będziemy mieć... karty do zdjęć w ciąży

7 komentarzy

 • 5 lat ago

  Gratulację ! 😉 każda kobieta powinna mieć córeczkę 😉

 • Gratulacje, pięknie wyglądasz 🙂

 • 5 lat ago

  To tylko mi pozostaje pogratulować 🙂

 • 5 lat ago

  Gratulacje!!! 🙂 Zawsze powtarzam, że płeć nie jest ważna, najważniejsze by dzieciątko było zdrowe. 🙂

 • 5 lat ago

  Gratulacje!!!:)
  Ciąża Ci służy, wyglądasz kwitnąco!:)

 • Fashion Sisters
  5 lat ago

  Gratulacje <3.
  Zapraszamy do nas!
  fashion--twins.blogspot.com

 • 5 lat ago

  No to się będziecie stroić, ale zdrówko najważniejsze, żeby wszystko było dobrze 🙂

Zostaw komentarz