Jaki irygator do zębów wybrać? Test i opinia o Panasonic EW1513

Odwiedzając gabinet stomatologiczny, zapewne kojarzycie ten moment, gdy podczas wizyty dentysta oczyszcza wasze ząbki wodą pod ciśnieniem. Podczas takiej irygacji strumień wody skierowany między zęby i dziąsła, usuwają resztki jedzenia, płytkę bakteryjną i nagromadzone bakterie.

Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębów to urządzenie, które czyści podobnie do nici dentystycznej, różnica jest taka, że do tego celu wykorzystuje wodę. Zadaniem irygatora jest wytworzenie strumienia wody pod ciśnieniem, który dokładnie wymyje resztki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Irygator, w odróżnieniu od nici dentystycznej czy szczoteczki, dociera znacznie głębiej – w obszary poniżej linii dziąseł. Ta zaleta sprawia, że irygatory są często polecane przez stomatologów dla osób z paradontozą, stanami zapalnymi dziąseł oraz z szybko odkładającym się kamieniem nazębnym. Irygator jest również polecany osobom noszącym aparaty ortodontyczne.

Systematyczne używanie irygatora zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy w trudno dostępnych miejscach, zapobiega stanom zapalnym i pomaga w utrzymaniu higieny jamy ustnej.

Jaki irygator do zębów wybrać? Test i opinia o Panasonic EW1513 Jaki irygator do zębów wybrać? Test i opinia o Panasonic EW1513

Jaki irygator wybrać?

Na rynku jest ogromny wybór irygatorów do zębów.  Najczęściej spotykane to irygatory stacjonarne i bezprzewodowe. Najwygodniejszy będzie irygator bezprzewodowy. Osobiście postawiłam na irygator Panasonic. Zdecydowałam się na zakup modelu Panasonic EW1513. Ten irygator ma w zestawie 2 końcówki:

  • dyszę ultradźwiękową,
  • dyszę ortodontyczną ze szczoteczką pęczkową dla osób z aparatami ortodontycznymi.

Dodatkowo posiada stację ładującą z miejscem na końcówki. Irygator Panasonic jest wodoodporny, dzięki czemu można go myć wodą i bezpiecznie używać w łazience.

Jaki irygator do zębów wybrać? Test i opinia o Panasonic EW1513

Jak używać irygatora Panasonic?

Użycie irygatora jest wyjątkowo łatwe. Na początek musimy naładować urządzenie. Pełne ładowanie trwa około 1 godziny i wystarczy na wiele użyć. Po naładowaniu Irygatora otwieramy zbiornik na wodę i nalewamy go bieżącą wodą do pełna. Nakładamy wybraną końcówkę i ustawiamy poziom ciśnienia wody – do wyboru jest 5 poziomów. Włączamy i możemy przejść do irygacji zębów. Irygacja trwa około minuty. Jest to najszybsza opcja oczyszczania przestrzeni międzyzębowej.

2 komentarze

  • Ermilka
    3 lata ago

    Wygląda ciekawie, super ładowarka 😀 Brakuje mi w nim jednak dyszy do czyszczenia języka, w moim od haxe ona jest. Kiedyś myślałam, że to jakaś ściema, dopóki nie zaczęłam używać.

  • 3 lata ago

    Przekażę opinię mamie, bo akurat poszukuje takiego urządzenia.

Zostaw komentarz