Pierścionek na kciuk – jak go dobrać?

Biżuteria jest uzupełnieniem codziennej stylizacji. Postawieniem przysłowiowej kropki nad i. Podkreśleniem gustu i charakteru, a zarazem piękną ozdobą każdej kobiecej szyi lub dłoni.

Jeśli lubisz bawić się modą i szukasz biżuterii wpisującej się w najnowsze trendy, zwróć uwagę na pierścionki na kciuk. Co w zasadzie pierścionek na kciuki oznacza i jak go dobrać? Przygotowaliśmy na ten temat krótki poradnik adresowany zarówno do pań, jak i panów.

Pierścionek na kciuki – dawna symbolika

Na początku warto zaznaczyć, że noszenie pierścionka na kciuku nie jest współczesnym pomysłem. Taki sposób ozdabiania dłoni znany był już w starożytności. Wiele wieków temu przywiązywano do niego duże znaczenie i postrzegano jako ważny symbol.

Ta nietypowa biżuteria była szczególnie popularna w starożytnej Grecji. Pierścionek na kciuku miał silne powiązania z witalnością oraz dbałością o zdrowie. Osoba, która nosiła pierścionek w ten sposób uznawana była za człowieka o silnej pozytywnej energii, który cieszy się dobrym samopoczuciem. Pierścionek na kciuku miał także znaczenie talizmanu. W codziennym życiu przynosił ponoć szczęście i pomyślność osobie, która go nosiła. Dlatego nierzadko widywano pierścionek na kciuku u dziewczyny, ale i mężczyzny.

Pierścionek na kciuku – co oznacza współcześnie?

Obecnie ten rodzaj biżuterii damskiej nie jest już związany z symbolem witalności oraz siły. Jego dawne znaczenie zatarło się wieki temu, a obecnie pierścionek na kciuku postrzegany jest w zupełnie innym wymiarze. Jest to po prostu modny dodatek, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny. Noszenie złotego pierścionka na kciuku jest objawem wyczucia trendów, podążania za nimi oraz dobrego gustu.

Niektórzy uważają noszenie pierścionka na kciuku u dziewczyny jako przejaw kobiecego temperamentu. Dlatego taki dodatek będzie dobrym rozwiązaniem dla pań, które lubią zaakcentować swoją urodę oraz przyciągać spojrzenia innych. Pierścionek na kciuku oznacza też przynależność do danej subkultury oraz objaw młodzieńczego buntu. Taki dodatek można spotkać często u osób młodych, chcących podkreślić swoje miejsce w społeczeństwie. Pierścionek na kciuku stanowić może także symbol przynależności do społeczności osób homoseksualnych.

Pierścionek na kciuku – jak wybrać?

Jak wybrać taki dodatek? Pierścionek na kciuku – z racji swojego nietypowego umiejscowienia – musi być przede wszystkim wygodny. W żadnym wypadku nie może powodować problemów z poruszaniem kciuka czy przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków. Dla osób, które mają problem ze znalezieniem komfortowego rozmiaru, dobrym rozwiązaniem będzie pierścionek na kciuk regulowany.

Jeśli na palcach dłoni noszone są inne dodatki, można zdecydować się na delikatny pierścionek na kciuk, np. srebrny. Oczywiście wówczas, gdy pozostałe elementy biżuterii również są utrzymane w tej tonacji. Gdy poza kciukiem nie ma innych dodatków, wtedy można pomyśleć o modelu bardziej przykuwającym wzrok. Sprawdzą się tutaj szerokie obrączki na kciuku czy pierścionki na kciuk złote.

Pierścionek na kciuku u mężczyzny – modny dodatek

Nie tylko kobiety pokochały noszenie pierścionków na kciuku. Także panowie coraz śmielej sięgają po tego typu biżuterię. Wśród panów noszenie takiego dodatku jest przejawem dobrego gustu, jak i podążaniem za najnowszymi trendami. Szeroki pierścionek na kciuku u mężczyzny może być rodzajem nowoczesnego sygnetu, jak i wyczucia stylu.

Pierścionek na kciuk czy malowany portret?

Pierścionek na kciuk jest ozdobą dłoni, natomiast aby podkreślić swoje miejsce i nadać mu spersonalizowany charakter można wybrać obraz z osobistym wizerunkiem partnerki, małżonka czy wreszcie pary. Portret i malarstwo to zdecydowanie najbardziej luksusowe połącznie. Malarstwo portretowe od zarania dziejów było zarezerwowane dla najbardziej zamożnych grup społecznych i tak jest do dzisiaj. Dawniej alternatywą były monidła, następnie fotografie kliszowe, polaroid, zdjęcia cyfrowe a dziś wydruki cyfrowe na płótnie.

Pierścionek na kciuk

2 komentarze

  • 3 lata ago

    Ciekawy wpis. 🙂

  • 3 lata ago

    Dzięki za ten wpis. Mega pomocny 🙂

Zostaw komentarz