Zabawki dla 3 latka od Chicco

Gdy dziecko ma za sobą pierwszy kontakt z otaczającym go światem i potrafi już zakomunikować swoje potrzeby, wtedy warto rozpocząć w jego życiu czas nauki poprzez zabawę. Nie od dziś wiadomo, że przyswajanie wiedzy staje się łatwiejsze, gdy nauka mija przyjemnie, dlatego taką pierwszą edukację ułatwią odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki interaktywne.

Zabawki dla 3 latka

Zabawki, którymi obdarowujemy 3-letnie dziecko, powinny być przemyślane i dostosowane do umiejętności dziecka. Trzylatki to prawdziwe wulkany energii. To taki okres, gdy dziecko z chęcią interesuje się światem, niekiedy zaczynają pokazywać swoje znudzenie i pierwsze złości. To najlepszy okres na poznawanie świata i pierwszą naukę. W tym czasie pociechy są żywiołowe, zadają dużo pytań i chłoną wiedzę w ekspresowym tempie. Sama widzę po mojej córce, że wystarczy poświęcić chwile na naukę i wszystko z łatwością zapamiętuje. 

Wybierając zabawki dla trzylatka, wydaje mi się, że maskotki nie będą idealnym wyborem, chyba że są to interaktywne pluszaki, które namawiają do wspólnej zabawy. Najważniejsze, gdy zabawki intrygują i zachęcają do odkrywania i zaspokajania naturalnej, dziecięcej ciekawości. Najlepiej w takiej sytuacji sprawdzą się zabawki edukacyjne, uczące liczyć, poznawać literki i język. Zabawki interaktywne rozwiną wyobraźnię, wprowadzą pierwszą naukę, a także będą dla dziecka ciekawą możliwością spędzania czasu.

Zabawki interaktywne Chicco

Marka Chicco ma w swoim asortymencie ogromny wybór zabawek dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabawki dwujęzyczne. Dzieci najbardziej chłonną naukę języka między pierwszym a trzecim rokiem życia. Jest to doskonały czas na to, aby wprowadzić w jego życie drugi, obcy język. Jeżeli sami, nie czujemy się na siłach z nauką języka obcego u swojego dziecka, wtedy warto sięgnąć po zabawki dwujęzyczne np. Baby Prof.

Baby Prof to zabawka łącząca naukę alfabetu w dwóch językach wraz z możliwością sorterowania. Taka zabawka świetnie połączy czas spędzony na nauce z zabawą. Dziecko może układać literki, poznawać nazwy zwierząt i uczyć się nowego języka obcego. Gdy jednak mały odkrywca kocha angażować się w domowe obowiązki i lubi np. gotować z mamą to super sprawdzą się zabawki wprowadzające do życia dziecka rozwój i edukację. Robot kuchenny Cooky, niczym nie odbiega od robota kuchennego, w którym gotuje mama. Zabawka wprowadzi dziecko w świat gotowania i z łatwością połączy zabawę ze spędzaniem czasu z rodzicem. Zabawka zapoznaje dziecko z nazwami i kolorami dołączonych do zestawu składników, przepisami na proste dania, liczbami od 1 do 10, a także piosenkami. Na dodatek w dwóch językach, więc tak jak zabawka Baby Prof wprowadzi do nauki również język angielski.

Na koniec przedstawię zabawki, które sprawdzą się świetnie przy żywiołowych i pełnych energii dzieciach. Zabawki z matami wcale nie muszą być dedykowane dla niemowlaczków. Interaktywne maty zachęcą do zabawy również rodziców i pozwolą spędzić wspólnie cudowny czas. Mata grająca do tańczenia to ogromny elektroniczny parkiet taneczny, dzięki któremu dziecko poprzez zabawę poznaje świat muzyki, kształty i kolory. Mata posiada 8 interaktywnych obszarów oraz mówiący mikrofon, który obraca się o 360° i prowadzi dziecko rytmicznym krokiem przez świat pełen dźwięków. Wybierając zabawkę z matą, warto przyjrzeć się również jeszcze zabawce składającej się z mapy. Mata poznaj świat – baw się i koduj, to zabawka wyposażona w ogromną mapę świata, uroczy samolocik z funkcją skanera i zestaw kart do skanowania i odkrywania misji dostosowanych do wieku dziecka. Dzięki Macie poznaj świat – baw się i koduj maluch poznaje fakty na temat zwierząt i kontynentów. Zabawka stanowi także wstęp do nauki kodowania. Taka mata spodoba się na pewno małym odkrywcom i poprzez zabawny samolocik nauczy dziecko podstaw geografii oraz ciekawostek o świecie.


Chicco hug 4w1 genialne łóżeczko ze smyka, które poznałam na ceneo


Każdy wie, że dzieci w okresie trzech lat są pełne energii i z chęcią przyswajają wiedzę. Nic dziwnego, w końcu w tym wieku bardzo intensywnie poznają otoczenie, więc to najlepszy czas, by wspomóc ich wyobraźnię, wprowadzając do ich życia zabawki interaktywne Chicco, które będą miały wpływ na dalszy rozwój. 

Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od ChiccoZabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco Zabawki dla 3 latka od Chicco

4 komentarze

 • 2 lata ago

  Fajne pomysły na zabawki dla małych dzieci! Tak jak napisałaś – nauka przez zabawę jest najprzyjemniejsza i myślę, że przynosi najlepsze efekty! 🙂

 • 2 lata ago

  Mam trochę dzieciaków w rodzinie, jak i wśród bliskich znajomych, więc przy ważnych okazjach będę wracać do tego wpisu. 🙂

 • 2 lata ago

  Chicco to jedna z lepszych marek. Pamiętam ją już sprzed kilku lat gdy kupowałam zabawki mojemu dziecku i gdy rok temu zostałam poproszona na matkę chrzestną nie miałam wątpliwości co dokupię Agusi do prezentu. Zarówno zabawki mojego syna jak i chrześnicy są wciąż w idealnym stanie.

 • 2 lata ago

  Świetny pomysł, myślę ze idealnie sprawdzi się na prezent

Zostaw komentarz