Fundament szczęśliwej rodziny już mamy! Teraz budujemy dom

Chciałoby się powiedzieć, że zaczynamy budować fundament i w sumie to prawda. Jednak prawdziwy fundamenty budujemy, odkąd staliśmy się szczęśliwą rodziną. Teraz nadszedł czas na budowę domu i to drugi fundament, którego budowa dopiero się zaczyna. Teraz budujemy dom!

Kiedyś nie marzyłam o domu a co dopiero o jego budowie. Jako dziewczynka wychowywałam się w domu. Mikołaj jako dziecko też, dlatego nie dałoby nas się zamknąć w mieszkaniu w bloku. Do tej pory udało nam się zrobić mieszkanie na strychu domu rodzinnego Mikołaja. To właśnie tu mieszkamy z Oliwką i Polą. Mamy tu małe mieszkanko o około 45m2. W sumie prawie nam to wystarczy, gdyby nie fakt, że Oliwka nie ma swojego pokoiku. Już jakieś 2 lata temu podjęliśmy decyzję o budowie domu, problem był tylko taki, że na działce znajdowały się słupy energetyczne, które kolidowały z uzyskaniem pozwoleń na budowę. Załatwienie dokumentów na usunięcie słupów zajęło nam 2 lata i tak na początku lata 2020 otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę.

Latem daliśmy sobie czas na uporządkowanie działki, zrobiliśmy ogrodzenie, posadziliśmy wkoło drzewka i dokupiliśmy działkę, która będzie dojazdem do naszej działki (nasza działka była bez dostępu do drogi). Zrobiliśmy bramę i można powiedzieć, że mamy już ładnie. Teraz budujemy dom. We wrześniu ruszyły wykopy. Następnie zrobimy fundament, a na wiosnę zaczniemy wznosić ściany. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem.

Domek, na jaki się zdecydowaliśmy to porterówka z dachem wielospadowym, wysuniętym garażem i ogromnym zadaszonym tarasem. Właśnie o tym tarasie marzyłam. Kiedyś powiem Wam dlaczego. Projekt jest bardzo podobny do popularnego projektu Ariel. Tym czasem zostawiam Was ze zdjęciami z naszej budowy, które wykonał dla nas Bartek! @oczamiskrzata


Przeczytaj także: Sypialnia w stylu skandynawskim błękitna na poddaszu

Czy braliśmy kredyt na budowę domu?

Nie braliśmy kredytu na budowę domu, mimo że w 2018 kredyty była tanie. Od 2022 roku kredyty są parę razy droższe i trudno je uzyskać. Niezależnie od czasów, przeglądając kredyty hipoteczne- ranking Rekin Finansów, można wstępnie zobaczyć w jakim banku można uzyskać najtańszy kredyt hipoteczny, a także zgłosić się o pomoc w uzyskaniu kredytu.

Fundamenty szczęśliwej rodziny już mamy! Teraz budujemy dom

1 komentarz

  • 3 lata ago

    Zazdroszczę, my myślimy o zbudowaniu domu. Może się uda w niedalekiej przyszłości.

Zostaw komentarz