Jak poradziłam sobie z wypadaniem włosów po ciąży?

Jak poradziłam sobie z wypadaniem włosów po ciąży? Wypadanie włosów po ciąży to bardzo częsta przypadłość, z którą walczą kobiety po narodzinach dziecka i w okresie karmienia. Jeśli również dokucza Ci ten problem, sprawdź, skąd się bierze i co na wypadanie włosów stosuję każdego dnia. To zazwyczaj w ciąży włosy stają się piękne, lśniące i gęste i zaraz po porodzie cały ich wdzięk powoli zanika.

Dlaczego włosy wypadają po porodzie?

W czasie ciąży w ciele kobiety górę przejmują hormony. Hormony odpowiedzialne są za większość zmian, które zachodzą wtedy w organizmie. To właśnie dzięki hormonom włosy w czasie ciąży są bardziej gęste i błyszczące. Włosów jest również więcej, ale nie dlatego, że rośnie ich więcej. Włosy po prostu przestają wypadać. Wysoki poziom estrogenu sprawia, że włosy kobiet w ciąży stale pozostają w fazie wzrostu. Po porodzie włosy wracają do swojego stanu sprzed ciąży. Włosy wchodzą w fazę spoczynku, podczas której nie produkują się nowe włosy. Proces ten trwa różnie, od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli karmimy piersią, to z powodu wysokiego stężenia prolaktyny ten proces może potrwać nawet dłużej.

Jak poradziłam sobie z wypadaniem włosów po ciąży?

Na początku szukałam preparatów, które bez obaw mogą łykać kobiety w okresie karmienia. Powiem Wam, że nie było to łatwe wyzwanie. Takich suplementów na włosy i paznokcie dla kobiet karmiących jest niewiele. Po długich poszukiwaniach skuszona pozytywną opinią kupiłam produkt Kerabione MAMA dla włosów i paznokci, który jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Kerabione Mama w składzie zawiera składniki niezbędne dla zdrowia włosów i paznokci oraz minerały i witaminy dostosowane do potrzeb kobiet karmiących piersią. Wśród takich minerałów znajduję się m.in. kwas foliowy, żelazo oraz jod. Kerabione Mama, dzięki zawartości biotyny, selenu i cynku pomaga zachować zdrowe włosy. To suplement diety, który pomaga również w utrzymaniu zdrowych i pięknych paznokci. Podczas karmienia piersią (jak i w trakcie ciąży) kobiety mają zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze, które właśnie uzupełnia Kerabione Mama. Najważniejsze to oczywiście uzbroić się w cierpliwość, ponieważ problem nie zniknie natychmiast po zażyciu pierwszej tabletki. Zwykle kuracje dla osiągnięcia pożądanych rezultatów powinna trwać 2-3 miesiące.

Jak teraz wygląda moja pielęgnacja włosów?

Cały czas zażywam suplement Kerabione Mama i mimo urodzenia dziecka codziennie cieszę się pięknymi włosami. Całkowicie wyeliminowałam używanie suszarki do włosów. Dla wzmocnienia suplementacji używam również szampon Kerabione do włosów ze skłonnością do wypadania oraz wzmacniające serum do włosów wypadających Kerabione Booster. Włosy myję 3 razy w tygodniu i nie poddaje ich zabiegom mechanicznym. Teraz pięknie rosną i marzę, aby wróciły do długości sprzed ścięcia ich do ramion. Mam dla Was kod rabatowy KERABIONE MAMA dający zniżkę 10% na zakupy w https://zakupto.eu/ Jak poradziłam sobie z wypadaniem włosów po ciąży? kerabione mama Jak poradziłam sobie z wypadaniem włosów po ciąży? kerabione mama

1 komentarz

Zostaw komentarz