Solano Clip-On w wersji Eco Performance

Ostatnio bycie eko stało się popularne i wiele osób uważa ekologię za modny trend, często sezonowy. Jednak moda na bycie eko nie przemija, a co więcej przybiera na sile i stała się stylem życia. Dlaczego? Ponieważ ekologia to rzeczywista oszczędność i to w każdym aspekcie życia. Zaczynamy używać opakowań wielokrotnego użytku, dbamy o segregację, jak jeszcze można pomóc ekologii? Wybierając okulary z kolekcji Eco Performance od Solano. 

Ekologiczne okulary

Przechadzając się nadmorskimi kurortami, można zauważyć ogromną ilość stojaków a na nich setki okularów. Okulary kupione w takich miejscach nie mają profesjonalnych soczewek i nie chronią naszych oczu, kupione pod wpływem impulsu, zazwyczaj po chwili lądują w koszu. Można jednak to ograniczyć.

Marka Solano, od lat obecna na naszym rynku, oferuje profesjonalne okulary przeciwsłoneczne oraz oprawy do okularów korekcyjnych i nowatorskie połączenie jednego z drugim, czyli rozwiązanie Clip-On

SOLANO ECO PERFORMANCE to kolekcja stworzona w duchu zrównoważonego rozwoju, w trosce o środowisko naturalne. Do produkcji opraw został wykorzystany materiał pochodzenia organicznego Rilsan. Pochodzi on z nasion rącznika pospolitego, a jego uprawa jest prowadzona w sposób ekologiczny.

Również opakowanie i akcesoria dodawane do okularów takie jak etui czy ściereczka zostały wykonane z ekologicznych materiałów. Etui okularów Solano Eco Performance wykonane jest z metalu i pokryte filcem z recyklingu włókien poliestrowych z przetworzonych butelek PET. Mikrofibra użyta do produkcji ściereczki w 70% pochodzi z recyklingu butelek PET, a do nadruku logotypu użyto tuszu na bazie wody.

Solano Clip-On

Solano Clip-On Eco Performance

Wybierając okulary korekcyjne z Solano w wersji Clip-On kupujemy jedną oprawę, która za pomocą niewidocznych magnesów łączy się z nakładką przeciwsłoneczną, pełniąc funkcje korekcji wady wzroku i profesjonalnej ochrony oczu przed promieniowaniem słonecznym oraz oślepiającymi refleksami świetlnymi. Każda osoba, która nosi okulary, wie, ile kosztują dodatkowe okulary przeciwsłoneczne w wersji korekcyjnej. Taka opcja oszczędza nie tylko naturę, ale również nasz budżet.

Dodatkowo kupując produkt z linii SOLANO ECO PERFORMANCE, wspieramy Fundację Ekologiczną Zielona Akcja. 1% ze sprzedaży zostaje przeznaczony dla fundacji, która angażuje się m.in. w sadzenie nektarodajnych drzew, tworząc przyjazne siedliska dla zapylaczy oraz akcje ochrony bioróżnorodności i adaptacji do zmian klimatycznych.

Solano Clip-On Solano Clip-On Solano Clip-On Solano Clip-On Solano Clip-On

1 komentarz

  • 3 lata ago

    Polecam tę markę. 🙂 Mam od nich okulary przeciwsłoneczne, przerobione na korekcyjnę. Natomiast brat posiadał wersję z nakładką na magnes, o której wspomniałaś. Solidne i długotrwałe produkty.

Zostaw komentarz