Upały a nadmierne pocenie

Co, jak co, ale lato to moja ulubiona pora roku. Nie przeszkadzają mi upały. Słońce może grzać od samego rana! Już niedługo zaczynamy nasz urlop, a ja szczególnie w tym letnim okresie, lubię czuć się komfortowo.

Upały a nadmierne pocenie

Lato jest super i w sumie mogłoby być całe czas, co jednak w sytuacji, gdy podczas upałów doskwiera nam okropna potliwość? W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele produktów mogących nam pomóc w ograniczeniu pocenia i co za tym idzie również nieprzyjemnego zapachu. W drogeriach możemy znaleźć dezodoranty, które na swoim opakowaniu wskazują, że hamują pocenie. Jest jednak produkty, który wykazuje ogromną skuteczność w walce z poceniem. Takim produktem jest  bloker Etiaxil.

Czym jest Etiaxil?

Etiaxil nie jest typowym dezodorantem to prawdziwy antyperspirant, a nawet więcej, to zaawansowany regulator pocenia, tzw. bloker. Etiaxil eliminuje pocenie dzięki zawartości chlorku glinu. Reaguje on w ujściach kanalików gruczołów potowych, tworząc w nich na pewien czas warstwę żelu, blokującą wydobywanie się potu na zewnątrz. Spokojnie, jest to w 100% bezpieczne – dalej będziemy się pocić, ale w innych miejscach na naszym ciele, np. na plecach, skąd pot szybciej odparowuje. Jedna aplikacja zapewnia ochronę przed poceniem, w zależności od wariantu na czas 3-5 dni. Etiaxil nie jest perfumowany, więc można go łączyć z dowolnymi kosmetykami zapachowymi.

Do wyboru są 3 wersje:
– Etiaxil Comfort zielony – dla skóry delikatnej i wrażliwej – działa 3-5 dni
– Etiaxil Original niebieski – dla skóry delikatnej i normalnej – działa 3-5 dni
– Etiaxil Strong granatowy – dla skóry normalnej – działa do 5 dni

Osobiście wybrałam Etiaxil niebieski.

Jak stosować Etiaxil?

Najważniejsze to nie stosować Etiaxil na świeżo wydepilowane paszki. Musimy odczekać 2 dni przed aplikacją po depilacji. Producent zaleca, by na początku stosować preparat przez 3-7 nocy z rzędu, a gdy już zauważymy zmniejszenie pocenia się, należy stosować przez 2-3 noce w tygodniu lub zgodnie z potrzebami. Należy go stosować na całkowicie suchą i niepodrażnioną skórę pach. Po nocy zmywamy Etiaxil wodą z mydłem. Nie trzeba powtarzać aplikacji, gdyż preparat działa nawet po myciu. Można jednak zastosować dezodorant zapachowy jeśli mamy ochotę. Etiaxil należy aplikować dwoma ruchami w górę i w dół w centralnej części pach.

Etiaxil opinie

Produkt sam w sobie jest bez zapachowy, podczas aplikacji możemy czuć delikatną woń, która ulatnia się do 5-10min od aplikacji. Etiaxil należy używać zgodnie z zaleceniami producenta. Już  po 4 dniach stosowania zauważyłam efekty działania Etiaxil. Byłam przyzwyczajona do codziennego stosowania antyperspirantu, teraz na szczęście nie muszę tego robić. Na własnej skórze przekonałam się, że Etiaxil jest skuteczny i cieszę się, że w końcu odważyłam się z niego korzystać.Upały a nadmierne pocenie Upały a nadmierne pocenie

3 komentarze

Zostaw komentarz