Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis na zdrową przekąskę

Białkowy koktajl kokosowo bananowy – przepis na zdrową przekąskę

Białkowy koktajl kokosowo bananowy. Koktajle białkowe przygotowuje się naprawdę szybko, a mimo to są w stanie nam dostarczyć energii i siły na pół dnia.

Koktajl białkowy ma ogromny wpływ na regenerację organizmu po wysiłku i pomaga utrzymać nasze mięśnie w super kondycji. Koktajl proteinowy to również świetna przekąska, która powstrzyma nasz apetyt między posiłkami. Zanim jednak przystąpimy do zrobienia koktajlu białkowego, warto dowiedzieć się, jak powinny wyglądać produkty bazowe. Koktajl proteinowy składa się głównie z białka, więc najlepszym produktem będzie oczywiście mleko. Do mleka możemy dodać produkty wysokobiałkowe bądź skorzystać z gotowych odżywek białkowych. Wybrałam odżywkę dostępną na bodypak z firmy 6pak nutrition

Aby urozmaicić nasz koktajl i wzbogacić go o cenniejsze składniki, możemy dodać również warzywa, owoce i produkty zbożowe. Dzięki temu nasz koktajl proteinowy dostarczy nam również węglowodanów, witamin i składników mineralnych. Mój ulubiony wybór to koktajl bananowo kokosowy. Do koktajlu możemy użyć mleka kokosowego, jednak wtedy koktajl będzie miał mniejszą zawartość białka. Wybrałam więc opcję, której bazowym produktem jest zwykłe mleko. Do szklanki mleka o niskiej zawartości tłuszczu dodałam miarkę odżywki białkowej o smaku kokosowym z firmy 6pak nutrition dostępnej na bodypak. Następnie wrzuciłam pokrojoną połówkę banana (cały banan to opcja dla dwóch porcji), dla smaku wkropiłam trochę soku z cytryny i całość zblendowałam. Do koktajlu możemy dodać również kompleksowy preparat na bazie najwyższej jakości witamin i minerałów 6PAK Nutrition LIFE PAK.

Tak przygotowany koktajl nadaje się od razu do spożycia. Oczywiście możemy go dowolnie miksować, np. dodając maliny czy otręby. Odżywki białkowej mają ogromny wybór smaków, dlatego każdy z Was znajdzie coś dla siebie. W mojej kuchni króluje również klasyczny śmietankowy smak, który mogę dodawać dosłownie do wszystkiego oraz kawowy, lubię jego delikatny aromat zaraz po przebudzeniu.

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Białkowy koktajl kokosowo bananowy - przepis

Podobne wpisy