Domowa maseczka peeling z płatków owsianych | Foreo luna mini 2

Domowa maseczka peeling z płatków owsianych | Foreo luna mini 2

Pisząc dla Was recenzję kosmetyków na mojej stronie, staram się wybierać kosmetyki organiczne, naturalne i ekologiczne. Takie kosmetyki nie zawierają chemicznych i syntetycznych dodatków, są łagodne dla naszej skóry i wpływają pozytywnie na jej wygląd.

Zamiast ciągle sięgać po sklepowe kosmetyki naturalne, warto czasami oddać się chwili relaksu, poddając się domowemu spa przy użyciu kosmetyku robionego w naszej kuchni. Do stworzenia rytualnego domowego peelingu potrzebne nam będą: szczoteczka do oczyszczania twarzy, ja postawiłam na Lune mini 2 od Foreo, którą opisywałam jakiś czas temu na stronie, płatki owsiane górskie, miód, cytryna i oliwa z oliwek, bądź inny olej, który chcesz dodać. Domowy peeling, który przygotujemy z płatków owsiany, świetnie złuszcza naskórek, oczyszcza pory i pozostawi skórę gładką i świeżą.

Domowy peeling z płatków owsianych | Foreo

Zanim zabrałam się do przygotowania peelingu, dokładnie oczyściłam twarz przy użyciu szczoteczki sonicznej Foreo Luna mini 2. W tym czasie, gdy moja buzia czekała na kolejny etap domowego spa, przygotowałam domowy peeling, wszystkie składniki dokładnie wymieszałam i wcierałam w twarz okrężnymi ruchami. Podczas aplikacji nigdy nie ciągnij skóry twarzy w dół. Po użyciu pozostawiłam peeling na twarzy jeszcze przez około 10 minut. Po upływie czasu zmyłam przy pomocy letniej wody.

Płatki owsiane są świetnym sposobem na złuszczanie martwego naskórka. Ich działanie ma również wpływ na wygładzanie skóry. Płatki owsiane w kosmetyce nadają się zarówno do skóry tłustej, jak i wrażliwiej. Płatki owsiane opóźniają proces starzenia się oraz dodają skórze naturalnego blasku. Doskonale oczyszczają pory oraz łagodzą podrażnienia, warto jednak pamiętać, że najwięcej właściwości odżywczych mają płatki górskie. Są różne możliwości stosowania płatków owsianych do celów kosmetycznych. Płatki owsiane nawilżają skórę, poprawiają jej wygląd oraz odmładzają i uelastyczniają ją. Płatki owsiane nadają się również dla alergików, ponieważ owies ma działanie antyalergiczne.

Domowy peeling z płatków owsianych | Foreo