Nasze bezpieczne podróżowanie w foteliku obrotowym RWF

Gdziekolwiek jesteśmy zawsze jest z nami Oliwka, najczęściej podróżujemy właśnie samochodem i dlatego wybór kolejnego fotelika dla Oliwki był dla nas naprawdę ważną kwestią.

Niedawno naszedł przełomowy czas na zmianę Oliwki fotelika samochodowego, poprzedni fotelik samochodowy, a w zasadzie nosidełko zrobiło się za małe, Oliwki główka wychodziła już poza górną krawędź fotelika i stąd zdecydowaliśmy się na zakup drugiego fotelika, który posłuży nam do 4 roku życia. Zdecydowaliśmy się na fotelik Maxi Cosi Mica z możliwością obrotu o 360 stopni, dzięki czemu mogę fotelik odwrócić do siebie w momencie zapinania Oliwki i następnie odwrócić fotelik tyłem do kierunku jazdy. Fotelik montowany tyłem ZAWSZE jest bezpieczniejszy niż fotelik przodem (oczywiście w kategorii wagowej, gdzie dziecko MOŻE jeździć jeszcze w RWF). Nie oznacza to jednak, że możemy wziąć cokolwiek, bo jest tyłem. Fotelik powinien być bezpieczny, homologowany według najwyższych standardów, wygodny i funkcjonalny, dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup fotelika Maxi Cosi Mica.

Nasze bezpieczne podróżowanie zaczyna się na odpowiednio dobranym i atestowanym foteliku, kolejnym etapem jest oczywiście bezbłędne zapięcie dziecka w foteliku, pasy muszą być ciasno zapięte i dokładnie przylegać na ramionach. Warto również zadbać o stosowne przygotowanie samochodu usuwając wszelkie elementy z półki przy bagażniku, które w momencie kolizji bądź ostrego hamowania mogą zrobić krzywdę pasażerom. 

Poruszając się i przewożąc dziecko w tak przygotowanym samochodzie i foteliku mamy pewności, że w razie kolizji zrobiliśmy wszystko by zagwarantować nam bezpieczną podróż.


Przeczytaj także: Poznajcie opinię na temat krzesełka do karmienia maxi cosi

Nasze bezpieczne podróżowanie w foteliku obrotowym RWF maxi cosi mica Nasze bezpieczne podróżowanie w foteliku obrotowym RWF maxi cosi mica Nasze bezpieczne podróżowanie w foteliku obrotowym RWF maxi cosi mica

Zostaw komentarz