Szampon bez sls – czy warto go stosować?

Każda z nas chce mieć zadbane, gęste, mocne i lśniące włosy. Są one ozdobą każdej kobiety. W tym celu stosujemy różnego rodzaju maski, odżywki i szampony, które obiecują nam zdrowe i piękne włosy. Coraz częściej w reklamach słyszymy o SLS. Producenci chwalą się, że w ich produktach nie znajdziemy tego składnika. Czym on właściwie jest i czy faktycznie trzeba się go bać? Czy szampon bez SLS będzie skuteczny? 

Czym jest SLS?

Wspomniany SLS (Sodium Lauryl Sulfate) to związek chemiczny, który wchodzi w skład większości środków myjących,  nie tylko do prania czy mycia naczyń, ale także żelu pod prysznic, mydeł i szamponów. Jest on odpowiedzialny za intensywne pienienie, dzięki czemu mamy wrażenie, że zarówno naczynia czy nasza skóra lub włosy są naprawdę czyste. Jednak jest to mylne. Produkt wcale nie musi się pienić, by dokładnie czyścić. Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z poczucia komfortu, jaką daje ci duża ilość piany, możesz wybrać produkty, które mają taką właściwość, dzięki zawartości substancji, występującej pod nazwą cocamidopropyl betaine. Jest to składnik pochodzący z oleju kokosowego. Nie podrażnia, nie wysusza i jest naturalny. Nie można też nie wspomnieć o fakcie, że SLS powoduje nadmierna produkcje sebum, a co za tym idzie szybsze przetłuszczanie się włosów. 

Szampony do włosów bez szkodliwego SLS

Trzeba podkreślić, że ten agresywny detergent może podrażniać skórę głowy i wysuszać włosy. Niestety wiele osób bagatelizuje jego szkodliwe działanie. Przecież skoro jest składnikiem większości produktów myjących, nie może być niebezpieczny. Mówią też, że szampon czy żel pod prysznic są po chwili spłukiwane, więc substancja nie zdąży wyrządzić szkód. Niestety przy regularnym stosowaniu, a przecież myjemy się codziennie, jest to jak najbardziej możliwe. Jeszcze dotkliwiej szkodliwe działanie SLS mogą odczuwać osoby posiadające skórą atopową, alergiczną czy po prostu delikatną. SLS niszczy naturalną barierę lipidową skóry, która chroni ją przed wysuszeniem. Czujesz, że swędzi cię głowa lub piecze skóra? Sprawdź, czy twój szampon lub mydło nie posiadają w składzie SLS. To on może być tego przyczyną. Jeśli chcesz zachować zdrowe włosy i skórę, zdecyduj się na kosmetyki naturalne, bez szkodliwych substancji.

Gdzie szukać szamponów bez SLS?

Pewnie zastanawiasz się, gdzie znajdziesz taki szampon, skoro jest to tak popularny składnik. Nie musisz się obawiać ani o dostępność, ani o cenę. Wszelkiego rodzaju szampony do włosów bez SLS , do różnych typów włosów, znajdziesz np. na stronie onlybio.life. Możesz dobrać dodatkowo maskę, odżywkę czy różnego rodzaju kosmetyki nie tylko do włosów, ale całego ciała. W ich ofercie są zarówno kremy do twarzy, peelingi, kosmetyki dla dzieci czy żele pod prysznic i do higieny intymnej. Ponadto produkty są naturalne i w bardzo dobrej cenie. Zapoznaj się z ich ofertą i ciesz pięknym wyglądem. Pamiętaj, by podczas wyboru szamponu zwrócić uwagę na parabeny, silikony i konserwanty. Nie powinno ich być w składzie. Wybierając te produkty robisz nie tylko coś dobrego dla siebie, ale także dla środowiska. Szampon bez sls - czy warto go stosować?

1 komentarz

  • 1 rok ago

    Co raz częściej wybieram szampony właśnie bez SLS. 🙂

Zostaw komentarz