Torba do porodu dla mamy i niemowlaka – co i kiedy spakować?

Właśnie rozpoczynam 8 miesiąc ciąży i postanowiłam zająć się tematem torby do porodu. Przed nami zbliża się okres świąteczny, który pochłonie większą część mojego czasu, dlatego postanowiłam na początku 8 miesiąca mieć już przygotowaną torbę do porodu.

Torbę do porodu dla mamy i niemowlaka warto mieć przygotowaną na miesiąc przed terminem porodu. Sama skorzystałam ze świetnej opcji zakupu gotowej torby do porodu z BOOMY. To sklep z torbami do szpitala przygotowanymi w trzech pakietach. Wybrałam torbę z zestawem Ekspres. Zestaw Ekspres zawiera komplet produktów niezbędnych mamie i dziecku w trakcie porodu i zaraz po nim. Są w nim środki higieniczne dla mamy i dziecka, ubranka oraz kocyk. Dodatkowo zestaw został rozszerzony o kosmetyki dla mamy, ubranko na zmianę dla dziecka i ręczniki. Wszystkie tekstylia w Torbie do Porodu Ekspres, takie jak ubranka dla maluszka, kocyk, pieluszki tetrowe i flanelowe oraz ręczniki zostały wyprane w środkach piorących przeznaczonych dla noworodków, wyprasowane i zapakowane w folie ochronne. Jest to gwarancja, że rzeczy pozostaną czyste do momentu użycia i daję nam duże ułatwienie, ponieważ nie musimy już prać zapakowanych ubranek. Możemy również kupić torbę z mniejszym zestawem i dopakować produkty, które uznamy za potrzebne. Mamy do dyspozycji również pakiet Ekonomiczny i pakiet Standard.Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować?Zakup takiej torby jest świetnym rozwiązaniem i odciąża nas przed kłopotem związanym z kompletowaniem torby do porodu. Jeżeli planujecie torbę przygotowywać samemu bądź dobrać rzeczy do torby pakiet Standard albo pakiet Ekonomiczny warto poświęcić na to 8 miesiąc ciąży. Na początek najlepiej stworzyć listę potrzebnych rzeczy, które przydadzą się mamie, czyli Tobie. Na pierwszym miejscu są oczywiście dokumenty, u mnie jest to teczka, w której trzymam wszystkie wyniki badań, zdjęcia, książeczkę ciąży, grupę krwi itd.


Koszula do porodu i do karmienia, jak wybrać tą idealną: zobacz wpis


Następnie najważniejsza jest oczywiście odzież: krótka koszulka do porodu, 2 koszule do spania, rozpinana koszula do karmienia, bielizna osobista, 2 staniki do karmienia, szlafrok, bluza, klapki. Warto w tym przypadku dowiedzieć się w szpitalu, w którym planujemy rodzić, jak wygląda sytuacja z koszulą do porodu. W moim przypadku szpital sam przekazuje koszule jednorazowe. Musimy spakować również produkty do higieny osobistej: podpaski poporodowe, przybory toaletowe, 2 ręczniki, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, wkładki laktacyjne, odciągacz do pokarmu, krem do smarowania popękanych brodawek, np. Bepanthen, płyn do przemywania krocza. Na koniec pakujemy produkty spożywcze: woda mineralna niegazowana, przekąski.Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować?Kompletując torbę dla niemowlaka, musimy pamiętać oczywiście o pieluchach: warto zabrać opakowanie pieluch jednorazowych i kilka pieluch tetrowych. Kolejnym elementem są oczywiście ubranka: bawełniane koszulki, śpioszki, bawełniane cienkie czapeczki i jedną cieplejszą, pajacyki, czyli śpiochy z rękawami i nogawkami, body, 2 pary skarpetek. Ubranko na wyjście ze szpitala możemy mieć uszykowane w domu i poprosić tatę, aby w dniu wypisu zabrał je ze sobą. Oczywiście musimy pamiętać również o produktach do higieny: ręcznik z kapturem, płyn do mycia niemowląt, krem do pupy, krem ochronny, jednorazowe chusteczki do pupy i coś do otulenia: rożek i kocyk.

Lista jak widać jest naprawdę spora, oczywiście lepiej mieć coś w zanadrzu, niż na miejscu rozczarować się brakiem którejś z potrzebnych rzeczy. Torbę jednak wato zapakować tak, abyśmy mogły ją samemu przenosić. Za ciężka może powodować problem. Wszystkie rzeczy, które wymieniłam, znajdują się w torbach BOOMY. Kupując torbę Ekspres mamy pewność, że nie musimy się już o nic martwić. Wszystkie potrzebne rzeczy są spakowane i gotowane na ten ważny dzień. Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować?Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować? Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować? Torba do porodu dla mamy i niemowlaka - co i kiedy spakować?

7 komentarzy

 • Torbaporodowa
  7 dni ago

  Super pomysł z tą torbą jednak 3/4 rzeczy kompletnie nie będzie użyta 🙂 moja torba na poród pękała w szwach, a po porodzie okazało się, że większość może partner zabrać ze sobą do domu 🙂

 • 7 dni ago

  wow! widzę, że jesteś świetnie przygotowana!:)

 • 6 dni ago

  przygotowania pełną parą 🙂 świetna ta torba <3

 • 6 dni ago

  Taka skompletowana torba to świetna opcja. 🙂

 • Świetna sprawa dla każdej mamuśki 🙂 ♥️

 • 6 dni ago

  Ale wygoda! Szkoda, że nie było takich toreb, jak ja rodziłam. Wszystko musiałam kompletować sama i tak naprawdę do końca nie wiedziałam, czy mam wszystko, co potrzebne.

 • 5 dni ago

  Bardzo ważne wskazówki, przesyłam mojej kumpeli!

Zostaw komentarz