Koszula do porodu i do karmienia, jak wybrać tą idealną?

Kompletując ciążową wyprawkę, musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej koszuli ciążowej i do karmienia. Wiadomo, że to również indywidualna kwestia jednak wybierając koszulę ciążową i poporodową, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Wybierając koszulę do porodu, należy zwrócić uwagę oczywiście na długość koszuli, nie powinna być za długa i oczywiście zbyt krótka. Za długa może być problematyczna podczas porodu, za krótka natomiast może odkrywać zbyt wiele i sprawiać, że będziemy czuły się niekomfortowo. Koszula dla kobiet w ciąży powinna być wygodna, wykonana z przyjaznego dla skóry materiału i oczywiście ładna, abyśmy czuły się pięknie niezależnie od wielkości brzuszka.


Gdzie kupić spodnie ciążowe? Spodnie ciążowe jeansowe i eleganckie: zobacz wpis


Wybierając koszulę dla kobiet w ciąży i poporodową warto również zwrócić uwagę czy koszula jest rozpinana. Guziczki w koszuli ułatwia karmienie i zakładanie koszuli. Typowo do porodu warto postawić na koszulę jednorazową. Wiadomo oczywiście, że koszula po porodzie nadaje się już tylko do kosza, a szkoda wyrzucać ładną koszulę. Po porodzie natomiast warto mieć ze sobą koszulę, która właśnie ułatwi nam karminie maluszka. Koszula do porodu i do karmienia, jak wybrać tą idealną? Koszulę ciążową i poporodową kupiłam w sklepie Pinel Club. Wybrałam dwie koszule typowo ciążowe oraz dodatkowo jedną, w której śpię obecnie, jednak jej fason jest na tyle zmysłowy, że nie nadaje się ona do spakowania do torby do szpitala.

Jeżeli lubicie ciepło, to oczywiście warto wtedy postawić na koszulę ciążową z długim rękawem. Wiedząc, że rodzę w lutym, wybrałam właśnie koszulę poporodową z długim rękawem. Koszule Pinel Club wykonane są z elastycznej dzianiny, która dopasowuje się do kształtu brzuszka i nie uciska go. Jak widać na zdjęciach, Pola jest moim porannym towarzyszem i nie odstępuje mnie na krok 🙂Koszula do porodu i do karmienia, jak wybrać tą idealną? Koszula do porodu i do karmienia, jak wybrać tą idealną?

5 komentarzy

 • 6 lat ago

  Śliczne te koszule i cudne zdjęcia:)

  • Daria
   6 lat ago

   Dziękuję 🙂

 • 6 lat ago

  Urocze koszule. 🙂

  • Daria
   6 lat ago

   Dziękuję 🙂

 • 5 lat ago

  Witam wszystkich na tym forum.
  Nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale obsługa tego forum jest skomplikowana jak dla mnie ( 56 lat)
  Ostanio moja wnuczka uczyła mnie jak pisać na klawiaturze, nawet mi kupiła lupe do monitora. Niektóre litery sa za małe jak na mój wzrok.
  Cieszę się, że moja wnuczka ciągle mi pomaga.

Zostaw komentarz