Za co lubię jesień?

Kto by pomyślał, że można lubić jesień, jednak osobiście lubię jesień i jest to pora roku, która działa na mnie bardzo refleksyjnie. Takie długie wieczory, ciepła, aromatyczna herbatka, piękne kolorowe liście… to wszystko wprowadza mnie w wyjątkowy nastrój. Jesień mimo wszystko sprawia, że się wyciszam i zwalniam, ale jednocześnie robię znacznie więcej, niż latem.

Mimo, że z Oliwką uwielbiamy od samego rana do wieczora być na ogrodzie, oglądać naturę i bawić się w piasku i brakuje mi tych naszych dwornych igraszek. Uwielbiam jesienne kolory. Gdy wychodzimy razem na spacer zachwyca nas szczególnie kolor liści. Oliwka lubi je dotykać i zabierać do domu. Kolory jesieni są przepiękne, zwykłe drzewa zamieniają się w bajkowe, pod którymi rozpościera się dywan liści. Pamiętam, kiedy w dzieciństwie suszyłam liście pomiędzy książkami, a potem robiłam z tych liści bukiety. Zawsze lubiłam też zbierać kasztany i teraz robi to również Oliwka. 

To jednak nie wszystko, bo lubię jesień też za to, że mogę nosić moje ukochane ciepłe swetry i otulić się wełnianym szalem. I za to, że moja kuchnia wypełnia się aromatem szarlotki z cynamonem, pieczonych warzyw i zapachem herbaty z imbirem. Jesienią otwieram też sezon na ciepłe zupy i rozgrzewające śniadania oraz grzane wino. Grzane wino cudownie pachnie i znakomicie rozgrzewa. Uwielbiam takie grzane wino z dodatkiem pomarańczy, cynamonu i goździków. Takie połączenie pachnie świętami, ale jego smak jest w cenie przez cały okres chłodnych, nieprzyjemnych wieczorów.

Jestem ciekawa, czy wy również lubicie jesień tak samo jak lubię jesień ja. 


Przeczytaj także: Jesienna sesja ciążowa. Cudowne miejsce, piękne złote liście i buldog francuski.Za co lubię jesień? Za co lubię jesień? Za co lubię jesień?

2 komentarze

  • 3 lata ago

    Ja jakoś nie podążam od długiego czasu za modą. Klasyka zawsze się obroni. Chyba że to co jest akurat modne i tak mi odpowiada i pasuje do reszty ubrań. No i do mnie.

    Jesien również lubię, w ostatnich latach to moja ulubiona pora roku. Szczególnie, ze od dłuższego czasu w Polsce mamy piekną złota jesień 🙂

    Poza tym za latem tak bardzo nie przepadam bo jest mi zbyt gorąco.

  • 2 lata ago

    Uwielbiam spacery po parkach, lasach, czy po prostu wyjazd za miasto w piękną złotą jesień

Zostaw komentarz