Dobra karma dla buldoga francuskiego, jak wybrać?

Buldogi francuskie są specyficzną rasą, która często jest narażona na różnego rodzaju alergie pokarmowe. Takie alergie przejawiają się bączkami, wysypką i problemami żołądkowymi. Karma dla buldoga francuskiego powinna być dobrana zgodnie z indywidualnymi cechami pieska.

Nasz buldog francuski na szczęście ma tylko delikatną nietolerancję pokarmową, która skutkuje właśnie wieczornymi bączkami. Szukając karmy dla psa, skupiam się na szukaniu takiej, która nie powoduje nagromadzenia się powietrza w brzuszku i wzdęć. Dostaję masę zapytań o to, czym karmię buldoga francuskiego. Musicie wiedzieć, że najlepsza będzie karma dla buldoga, która składa się w 100% z naturalnych składników, bo nie będzie powodować wypadania sierści czy podrażnień. Trudno wskazać jedną karmę dla każdego pieska, sama długo szukałam właściwej karmy, która nie będzie powodować bączków. Często w Internecie i na forach polecana była karma Empire.

Zamówiłam więc karmę Empire Adult Daily Diet i odkąd piesek się nią zajada, nie pojawiają się u niego żadne dolegliwości brzuszkowe. Karma Empire składa się w 100% z naturalnych surowców. Jej zróżnicowany skład jest bogaty w najlepszej jakości świeżą dziczyznę, suszoną jagnięcinę i świeżą wątróbkę. Taki skład gwarantuje optymalne wartości odżywcze. A przy tym najważniejsze, że karma świetnie smakuje, co mój francuski piesek sobie chwali, pozostawiając po posiłku pustą miseczkę.Dobra karma dla buldoga francuskiego, jak wybrać?Gdy Wasz piesek ma nietolerancję pokarmową, na początku warto wykluczyć właśnie zboża. To one zazwyczaj są zapychaczami w sklepowych karmach. Sucha karma dla psów marki EMPIRE nie zawiera żadnych produktów zbożowych takich jak pszenica, kukurydza czy ryż, które bardzo często są powodem alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Mojemu pieskowi ta zawartość zbóż szkodziła i jej eliminacja pomogła zakończyć problemy brzuszkowe. W składzie produktów Empire Petfood nie ma również kurczaka, który według niektórych źródeł może stanowić potencjalne problemy alergiczne. Bardzo wiele buldogów ma uczulenie właśnie na drób, dlatego warto pomyśleć o wykluczeniu z diety kurczaka.

Świadomość tego, jaką wybierać karmę dla buldoga francuskiego, jak i zresztą każdego innego psa, pomaga w zachowaniu dobrej kondycji zwierzęcia oraz wspomaga jego prawidłowy rozwój. Poza samą karmą warto w dietę czworonoga włączyć również suplementy. Kiedyś podawałam pieskowi olej z łososia, teraz wybrałam funkcjonalny suplement w formie przysmaków dla psów z serii FlexaCare. Suplement dzięki dużej zawartości naturalnego kolagenu doskonale wspiera regenerację tkanki łącznej oraz wzmacnia kondycję stawów, ścięgien, chrząstek oraz skóry. Buldogi francuskie często cierpią właśnie na problemy ze stawami i kręgosłupem, dlatego warto taką suplementację włączyć, zanim te problemy się rozpoczną.  A dla Was mam kod rabatowy na zakupy produktów Empire ważny do 15 listopada. EMP10Dobra karma dla buldoga francuskiego, jak wybrać? Dobra karma dla buldoga francuskiego, jak wybrać?

Zostaw komentarz