Tych akcesoriów nie może zabraknąć podczas jazdy na desce snowboardowej

Tych akcesoriów nie może zabraknąć podczas jazdy na desce snowboardowej

Frajdę z jazdy na desce snowboardowej będziesz czerpać, wyposażając się w odpowiedni sprzęt. Obejmuje on nie tylko akcesoria zapewniające bezpieczeństwo, ale również wpływające na komfort. Jesteś ciekaw co to za akcesoria? Poznaj listę niezbędników!

Kask narciarski – niezbędnik każdego snowboardzisty

Kask to niezbędnik, bez którego trudno wyobrazić sobie bezpieczne poruszanie się po stoku. Co ważne kaski narciarskie nie zakładają wyłącznie osoby początkujące, ale również te zaawansowane. W końcu ich rolą jest ochrona najważniejszego organu w naszym ciele – mózgu. Zabezpieczają go przed ewentualnym urazem czy wstrząśnięciem, do których może dojść podczas upadku. Czym powinieneś kierować się podczas wyboru odpowiedniego kasku?

Wybierając kask, zwróć także uwagę na to, by był lekki oraz by w jego wnętrzu znalazła się wygodna wyściółka. Warto przymierzyć kilka modeli i postawić na ten, który idealnie przylega do głowy, jednak przy tym jej nie uciska i nie obciera.

Przeglądając kaski snowboardowe w ofercie Sportano.pl będziesz mógł dostrzec różne rozmiary poszczególnych modeli. Tabela rozmiarów obejmuje najczęściej kaski od XS do XL. W przypadku dzieci są to zwykle dwa rozmiary: S i M. Skąd jednak masz wiedzieć, jaki rozmiar wybrać? Warto w tym celu wykorzystać specjalny przyrząd do mierzenia obwodu głowy.

Rękawice snowboardowe

Jazda na snowboardzie to sport zimowy, co oznacza, że podczas jego uprawiania istnieje ryzyko wyziębienia ciała. Szczególnie narażone na niskie temperatury są nasze kończyny – zwłaszcza dłonie. Ciężko wyobrazić sobie komfortową, a przede wszystkim bezpieczną jazdę na desce snowboardowej z dłońmi schowanymi w kieszeni. Przydatne rękawice snowboardowe są więc kolejnym niezbędnym akcesorium, które musisz wziąć ze sobą na stok.

Oczywistym krokiem przy wyborze odpowiednich rękawic jest dobór właściwego rozmiaru, tak by nie uciskały ani nie spadały podczas jazdy. Podczas uprawiania tego sportu dłonie nie odgrywają tak istotnej roli, jak np. przy narciarstwie, możemy więc wybrać zarówno pięcio- jak i jednopalczaste modele. Te drugie zapewniają więcej ciepła, polecane są więc w szczególnie mroźne dni lub po prostu dla zmarzluchów. Przy ich wyborze zwróć także uwagę na długość mankietu. Ten parametr warto jednak zestawiać z kurtką, którą zakładamy na snowboard.

Gogle na snowboard

Gogle na oczach nie tylko zabezpieczają nasze gałki przed ewentualnymi urazami. Są również barierą przed oślepiającymi promieniami słońca odbijającymi się od śniegu czy wiatrem, który wyciśnie z Twoich oczu łzy. Podobnie jak przy rękawiczkach i kasku wybór nie będzie tak oczywisty.

Przy zakupie gogli na snowboard zwróć uwagę na elementy takie jak:

  • szybka,
  • ramka,
  • pasek,
  • system Anti Fog.

Szybka to najważniejsza część gogli, która nie tylko chroni gałki oczne, ale również odpowiada za jakość obrazu, który rozpościera się przed nami podczas jazdy. Zwróć również uwagę na to, czy dany model posiada szybkę chroniącą przed promieniowaniem UV. W ofertach sklepów sportowych możesz znaleźć również gogle, których szybki gwarantują szerokie pole widzenia czy filtry polaryzacyjne, których rolą jest pochłanianie światła, odbijającego się od śniegu.

Ramka gogli powinna być wykonana z wytrzymałego, a zarazem lekkiego materiału. Wytrzymałość przejawia się w odporności na odkształcenia nawet w ekstremalnych warunkach.

Mierząc różne modele gogli, zwróć także uwagę na pasek. Powinien on nie obcierać Twojej skóry, ale równocześnie zapewniać odpowiednie przyleganie gogli do głowy. Niezbędna jest regulacja, która utrzymuje okulary na właściwym miejscu, nawet przy niespodziewanych manewrach.

Dziś większość modeli wyposażonych jest w system, który zapobiega parowaniu. Jest to możliwe dzięki podwójnej szybce oraz specjalnym kanałom wentylacyjnym, w które wyposażone są gogle snowboardowe.

Lista akcesoriów dla miłośnika snowboardu jest znacznie dłuższa. Czytając ten artykuł, mogłeś zapoznać się z podstawowymi elementami, bez których nie warto rozpoczynać przygody z tym ekstremalnym, zimowym sportem. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie jazdy, koniecznie poświęć nieco więcej czasu na ich wybór. To właśnie dzięki temu będziesz czerpać przyjemność z tego efektownego sportu zimowego.

Zostaw komentarz