Kolagen do picia — zatrzymaj młodość na dłużej

Kolagen do picia jest niezwykle pożądanym produktem. Chyba każda z nas chciałaby zachować młody wygląd na lata, jak i nie dekady. Wydawać by się mogło, że to niemożliwe, jednak stosując odpowiednią dietę i suplementację, wszystko możemy osiągnąć. Dlaczego kolagen to tak cenne dla nas białko?

Kolagen — co to jest?

Kolagen zgodnie z definicją to białko fibrylarne będące podstawowym czynnikiem budulcowym tkanki łącznej. Stanowi więc znaczną część naszego organizmu. Znajdziemy go między innymi w warstwie skóry właściwej, kościach, mięśniach czy więzadłach. Spotkamy go również we włosach, paznokciach, a nawet zębach. Jest spoidłem dla wszystkich elementów ciała. Dzięki niemu również wyglądamy pięknie i młodo. 

Kolagen bierze udział w wielu istotnych procesach. To on sprawia, że nasza skóra jest jędrna oraz elastyczna. Do pewnego czasu nie musimy się szczególnie martwić o jego obecność, ponieważ organizm sam go produkuje. Jednak po 25.roku życia proces ten zaczyna zwalniać, więc jego stężenie powoli spada i nie dociera do każdej potrzebującej komórki. To wtedy właśnie zaczynają pojawiać się widoczne zmarszczki, a skóra delikatnie wiotczeje. 

Kolagen — czy warto go suplementować?

Białko młodości, czyli nasz niezastąpiony kolagen zdecydowanie warto suplementować. Zwłaszcza gdy jesteśmy w wieku, w którym jego produkcja w organizmie znacznie się obniża. Oczywiście pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć to odpowiednia ilość składników niezbędnych do jego syntezy w diecie. Najważniejsza z nich jest witamina C, następnie retinol, czyli witamina A oraz kwas hialuronowy i koenzym Q10. Należy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. 

Niski poziom kolagenu w organizmie może odznaczać się wieloma nieprzyjemnymi dla nas skutkami. Na początku zauważymy zapewne pogorszenie się kondycji skóry. Potem pojawia się zazwyczaj łamliwość i kruchość włosów, które z czasem mogą wypadać w większych ilościach. W najpóźniejszym stadium, gdy organizm nie jest w stanie sam wyprodukować kolagenu, jesteśmy bardziej podatni na choroby układu kostno-szkieletowego, w tym m.in. osteoporozę.

Suplementacja kolagenu — po co sięgnąć?

Suplementacja kolagenu jest niezwykle ważna. Jeśli się na nią zdecydujemy mamy do wyboru trzy opcje. Możemy sięgnąć po kapsułki, proszki rozpuszczalne w wodzie lub kolagen do picia. Oczywiście na rynku obecne są również rozmaite kremy czy żele, które zawierają w sobie kolagen, jednak jego wchłanialność jest znikoma. Natomiast stosując produkty doustne, tą skuteczność określa się na znacznie wyższym poziomie. Najwięcej zwolenników ma jednak kolagen do picia. To wygodna forma suplementacji, jeśli zależy Ci na poprawie kondycji skóry oraz wspomożeniu organizmu w prawidłowym funkcjonowaniu. Pomogą również w zabezpieczeniu struktury włosa oraz płytki paznokcia. Gdy zauważamy u siebie niedobory kolagenu, warto sięgnąć po suplementy, które zawierają w sobie nie tylko to białko, ale także składniki wspomagające jego działanie.

Zostaw komentarz