Pranie ubranek dla noworodka i wąska pralka idealna do małej łazienki.

Powoli zabieram się za pranie ciuszków niemowlęcych. Większość z Was zastanawia się nad tym jak prać ciuszki niemowlęce. W internecie krążą różne opinie, artykuły i informację na temat temperatury, płynów i innych spraw związanych z praniem ciuszków dla dziecka. Zamiast głowić się, może warto wybrać program do prania ciuszków dziecięcych, który znajduje się w opcji naszej pralki?

Zapewne nie każda pralka posiada taki program. Szukając pralkę do naszej malutkiej łazienki na poddaszu, skupiliśmy się na pralce, która będzie zajmowała jak najmniej miejsca nie tracąc przy tym na pojemności bębna i funkcjonalności oraz różnorodności programów. Remontując łazienkę na poddaszu tworzyliśmy wnękę idealną na wąską pralkę. Większość wąskich pralek jest ładowana od góry, w naszym przypadku taka pralka nie wchodziła w grę, ponieważ ściana przy której znajduje się pralka ma tylko 90 cm wysokości z powodu niskiego skosu. Wiele marek oferuje wąskie pralki, ale o małej pojemności bębna do 4 kg. Taka pralka jest fajna, ale nie funkcjonalna tym bardziej przy dziecku. Zależało mi na pralce, która będzie miała minimum 5 kg wsadu. Udało nam się poszukać pralkę Electrolux EW6S226SPI o głębokości tylko 41,5 cm i aż 6 kg wsadu! Pralka Electrolux pochodzi z linii Perfect Care co gwarantuje nam, że ubrania wyglądają jak nowe 2 razy dłużej. Możemy prać bez obaw, że nasze ubrania szybko wyblakną. System SensiCare dostosowuje czas trwania programu i zużycie wody oraz energii do wielkości ładunku. Umożliwia najbardziej ekonomiczne cykle nawet przy najmniejszych obciążeniach. Pralka poza genialnym programem ubrań dziecięcych posiada również szybki program, który pierze w 14 minut. Moja poprzednia pralka posiadała taki program, jednak przy bardzo małych obrotach, które nie odwirowywały dokładnie wody. Tu mamy możliwość wyboru 800 obrotów i pralka w 14 minut przepierze nam coś na szybko. Idealnym programem dla dzieci jest również program antyalergiczny. To on gwarantuje nam usunięcie kurzu i alergenów z odzieży dziecięcej. Czytając artykuły na temat prania ciuszków niemowlęcych większość z nich wymagała wygotowywania ubrań, bądź pranie w temperaturze minimum 90 stopniach. Co jednak w przypadku, gdy na ubrankach na metce wskazane jest aby prać w temperaturze 40 stopni? Takie ubranka wyprane w 90 stopniach prawdopodobnie stracą na jakości, bądź ulegną deformacji. Moja pralka Electrolux EW6S226SPI ma program idealny do prania ubrań dziecięcych. Delikatny cykl prania do ubrań dziecięcych, który utrzymuje wysoki poziom wody i delikatne ruchy bębna w fazie mycia zapewniają maksymalną ochronę kolorów i włókien. Takie pranie odbywa się przy 40 stopniach i trwa 1:22 przy wybraniu podwójnego płukania co w przypadku ubrań niemowlęcych jest wskazane. Jak wiadomo ubranka niemowlęce wymagają prasowania. Aby ułatwić ten proces korzystam z programu łatwe prasowanie. Program Łatwe prasowanie rozluźnia włókna w ubraniach, zapobiega ich plątaniu i sprawia, że tkaniny mają mniej zagnieceń. Zapewniając im dłuższą żywotność i lepszy wygląd. Z tego programu korzystam również piorąc koszule męża, nie cierpię ich prasować, a ten program mi to ułatwia. 

Na rynku mamy dostępną całą masę produktów do prania ubrań dziecięcych. Wszystkie są delikatne i przystosowane od 1 dni życia dziecka, dlatego wybór odpowiedniego produktu jest już sprawą indywidualną. Ubranka dziecięce pierzemy osobno. Później, gdy dziecko będzie starsze możemy zacząć mieszać ubrania z naszymi. Najważniejsze, by ciuszki były czyste, świeże i pachnące. 

4 komentarze

Zostaw komentarz