Samoakceptacja dla każdego, czyli jak zaakceptować swój wygląd.

Samoakceptacja własnego wyglądu jest bardzo ważna i potrafi być trudna w przypadku, gdy doszukujemy się w swoim ciele więcej mankamentów jak atutów. Głównie brak samoakceptacji i liczne kompleksy napędzają u nas media. Sztucznie podkręcone zdjęcia, piękne i smukłe sylwetki to tylko nieliczne kawałki tego, co nas obecnie otacza głównie ze strony Internetu i telewizji. 

Jak zaakceptować swój wygląd?

Akceptacja wyglądu wcale nie musi być trudniejsza w przypadku, gdy mamy bardziej kobiecą sylwetkę w porównaniu do modelek na wybiegach. Poza ogólnym wyglądem warto również przyjrzeć się sobie z bliska. Skup się na swoich atutach. Może masz piękną, gładką skórę? A może zgrabne nogi? Nie ma ludzi idealnych, nawet gwiazdy kina i telewizji zawdzięczają swój wygląd sztabowi stylistów, którzy zręcznie potrafią ukryć defekty ich urody. Czasami te gwiazdy spotkane przypadkowo na ulicy w wyciągniętym dresie nie będą przypominać siebie po byciu w rękach profesjonalistów od wyglądu. Dlatego nie powinniśmy brać do siebie tego, co codziennie spotykamy na bilbordach czy reklamach.


Dlaczego przemiany gwiazd wpływają negatywnie na naszą samoocenę?


Obecnie nie problem o zakup kobiecej i seksownej odzieży w większych rozmiarach niż M. Warto pokazać światu swoje atuty nosząc ubrania, które podkreślą Twoje pełne biodra czy ponętny biust.  Wyrzuć wszystko, co źle na tobie leży lub jest już za ciasne. Nadszedł czas kiedy większe wcale nie oznacza, że brzydkie. Dostępnych jest wiele rodzajów dużych ubrań i nosząc je możesz czuć się równie pięknie co w innych fasonach. Nie ma czegoś takiego jak kanon piękna. Nie ma pięknych kobiet, tylko tych, które są szczupłe, albo tylko tych z nadwagą. Piękno nie kryje się w rozmiarze, obwodzie, czy wadze. W każdej kobiecie jest coś, co może zachwycić. Oczy, włosy, usta, nogi, uśmiech, wdzięk, warto podkreślać swoje atuty. 

Może warto określić również źródło, które sprawia Cię w kompleksy? Czasami otaczamy się toksycznymi ludźmi, którzy zamiast nas wspierać, wprowadzają nas w stan, przez który ciągle doszukujemy się własnych wad. 

Zaakceptuj siebie i swoje ciało!

Życie jest od tego, aby się nim cieszyć i podobać się samej sobie. Zaakceptuj siebie i swoje ciało! Są rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zmienić i jedyne co możemy w takiej sytuacji zrobić to je zaakceptować. Nie możesz zmienić długości nóg, ale możesz popracować nad ich wyglądem. Zamiast co rano walczyć z kręconymi włosami, wybierz fryzurę, która do nich pasuje. Dobieraj odzież odpowiednią do swojego rozmiaru! Ciesz się życiem!


Szukacie motywacji do treningu? Dobrze trafiliście!


1 komentarz

  • 3 lata ago

    Świetny wpis! 🙂 Bardzo inspirujący i budujący. Nie ma ludzi idealnych. Ani pod względem wyglądu, ani tym bardziej charakteru. Tak, jak napisałaś, należy skupić się na swoich atutach i je podkreślać. Poza tym, warto odciąć się od ludzi, którzy ciągną nas na dno i brać przez palce to, co pokazywane jest w tv, czy internecie. Tego powinni już uczyć dzieci w podstawówce. Pozdrawiam. 🙂

Zostaw komentarz