Jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy

Gdy mamy w domu więcej niż jedno dziecko, to możemy mieć pewność, że dzieci będą się razem bawić. Inaczej jest w przypadku jedynaków. Oliwka zazwyczaj musi bawić się sama, dlatego mam dla Was ciekawy wpis o tym, jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy. 

Poświęcajmy dziecku więcej czasu. 

Czas, który rodzice szczególnie Ci pracujący poświęcają dziecku, ogranicza się często do minimum. Wieczorami dzieci idą spać, a rodzice są już zmęczeni i nie mają ochoty na zabawy z dziećmi. Oliwka ma mnie cały czas pod ręką, całe dnie spędzamy razem na zabawie. Staram się jak najlepiej i kreatywniej organizować jej czas, szczególnie teraz, gdy pogoda nie zachęca do wychodzenia na dwór. U nas jako opcja na wspólne zabawy razem sprawdziły się puzzle, klocki i pacynki Alive. Wśród dostępnych na rynku zabawek pacynek wyróżniają się tym, że pacynki Alive wydają również dźwięki. Takie interaktywne zabawki sprawiają, że każdy dzień malucha stanie się lepszy. Pacynka Alive zabierze dziecko do magicznej krainy zabawy, a wieczorową porą utuli do snu.

Jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy w teatrzyk?

Na początek w Selgrosie w Poznaniu kupiliśmy Oliwce pacynkę Alive pieska Pepper, jednak tak jej się spodobała taka forma zabawy w teatrzyk, że musieliśmy dokupić jeszcze jednorożca Unabelle, Lamorożec Lulu i dinozaura Durpy. Oliwka uwielbia wieczorami bawić się z tatą w teatrzyk i widzę, że sama nauczyła się już poruszać pacynką, która wydaje przeróżne dźwięki. Uwaga poświęcona dziecku i czas wspólnej zabawy są dla dziecka najcenniejszym prezentem, a również nam rodzicom pomoże “naładować akumulatory” i na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Już sama nie pamiętam, kiedy ostatni raz się tak świetnie bawiłam, jak podczas wspólnych zabaw z Oliwką. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były ciekawe świata, miały wiarę w siebie, były kreatywne, bawmy się z nimi, podarujmy im swój cenny czas. Dzięki wspólnym zabawom wzmacniamy więź z dzieckiem i sprawiamy, że czuje się ono ważne i kochane.


Przeczytaj także: Maskotki grające i zabawki Baby Shark, które skradły serce Oliwki 
Jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy Jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy Jak zachęcić dziecko do wspólnej zabawy

1 komentarz

  • 2 lata ago

    Uwielbiam się bawić ze swoją córką, nawet jak zmęczona wracam z pracy, zawsze coś razem porobimy. Myślę, że bardziej przydałby się artykuł jak zachęcić rodziców do zabawy bo dziecko to zawsze będzie chętne do zabawy z rodzicami 🙂

Zostaw komentarz