Przepis na szparagi na parze z masłem

Nie wiem, jak to jest u Was, ale ja nie potrafię przebrnąć przez krótki okres, w którym pojawiają się szparagi bez skosztowania chociaż jednej potrawy z nimi w roli głównej. Sezon na szparagi powoli dobiega końca, dlatego zdradzę Wam, w jaki sposób szparagi smakują mi najlepiej.

Szparagi są skarbnicą witamin i minerałów, możemy je przyrządzać na wiele różnych sposobów. Szparagi możemy gotować, smażyć, piec i robić na parze. Ten ostatni sposób z użyciem robota kuchennego Cobbo Thermo Plus jest najszybszy i najsmaczniejszy. To właśnie szparagi na parze z odrobiną masła smakują mi najlepiej. Wszystko jest wyjątkowo proste, wystarczy do garnka robota Cobbo wlać około 1 litr wody i ustawić temperaturę na 100 stopni/czas 30 minut/ obroty 2 następnie na nakładce do gotowania na parze układamy ówcześnie umyte szparagami z odciętymi końcami.


Przeczytaj także: Ciasto na włoską pizzę – szybki przepis z Cobbo

Przepis na szparagi na parze z masłem thermomixNa szparagi kładę odrobinę masła, doprawiam solą i pieprzem. Nakładkę do gotowania na parze układamy na garnek, przykrywamy i możemy włączyć robot Cobbo. Tak ugotowane na parze szparagi świetnie smakują podane z jajkiem sadzonym, bądź w koszulce. Dla większych głodomorków świetnie będzie pasować również z młodymi ziemniaczkami ugotowanymi także w robocie Cobbo Thermo Plus w koszyczku, który umieszczamy w garnku. Ziemniaczki ugotują się równocześnie ze szparagami, które w tym czasie będą gotować się na parze. W ten sposób za jednym razem mamy przygotowany obiadek.


przeczytaj także: Jogurtowiec z owocami – prosty przepis na fit ciasto jogurtowe z owocami

Przepis na szparagi na parze z masłem thermomix

Zostaw komentarz