Laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego

Problemy i niedoskonałości skóry dotyczą większości z nas – niezależnie od wieku, płci i stosowanej profilaktyki. Niektóre dolegliwości jesteśmy w stanie rozwiązać przy pomocy odpowiednio dobranej pielęgnacji i nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Co jednak można zrobić z tymi, które wymagają poważniejszej ingerencji?

 

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Do takich problemów należą np. blizny potrądzikowe, blizny przerostowe, przebarwienia, zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry. Żeby się ich pozbyć warto skorzystać z laseroterapii z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg polega na wprowadzeniu kontrolowanego stanu zapalnego, aby w jego następstwie skóra uruchomiła mechanizmy regeneracji. Polega to na złuszczaniu, a następnie przebudowie naskórka (namnożeniu włókien kolagenowych). W ten sposób niedoskonałości zostają spłycone, skóra się zagęszcza, wyrównuje, a struktura poprawia. To doskonały sposób na pozbycie się rozstępów, przebarwień i blizn bez skutków ubocznych jakie towarzyszyły użyciu laserów starszej generacji (długie gojenie się, przebarwienia pozabiegowe).

Znieczulenie zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym

Stosowany w Beauty Club Lemone chirurgiczny laser CO₂ frakcyjny wyposażony jest w agregat miejscowego schładzania skóry. Tak nowoczesne urządzenie zapewnia wszechstronne możliwości zastosowania, przy jednoczesnym zminimalizowaniu bólu u pacjenta.

Szybki proces gojenia

Laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego pozwala na użycie bardzo krótkiego impulsu o dużej energii. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie zabiegów ablacyjnych z niezwykle małą strefą uszkodzenia termicznego. Impulsy przesuwają się po skórze punkt po punkcie wykonując malutkie termiczne uszkodzenia, które goja się wyjątkowo szybko (od 3 do 6 dni). 

Stosowany w Beauty Club Lemone laser frakcyjny CO₂ umożliwia regulację wielkości kolumn ablacyjnych, a także ich gęstości na cm² (7 poziomów), zaś Cryo T®Cooler dodatkowo utrzymuje stałą temperaturę w miejscu zabiegu, co znacząco podnosi komfort przeprowadzanego zabiegu dla pacjenta oraz lekarza. W razie potrzeby zabieg można wykonać w znieczuleniu miejscowym, które zmniejszy dolegliwości bólowe u bardziej wrażliwych pacjentów.

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny CO₂ może być stosowany zarówno w laseroterapii na twarz i jej okolice (szyja, dekolt, powieki), jak i na ciało (np. laseroterapia na rozstępy). 

Bezpośrednio po laseroterapii z wykorzystaniem lasera frakcyjnego skóra może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Nie jest to nic niepokojącego. Obrzęk (podobny do skutków poparzenia słonecznego) powinien ustąpić w ciągu 48 godzin, a zaczerwienienie po tygodniu. Typowe jest też pojawienie się złuszczania naskórka po około 4 dniach od zabiegu.

Efekt działania lasera frakcyjnego CO₂:

  • odmłodzenie skóry,
  • wygładzenie istniejących zmarszczek,
  • zmniejszenie rozszerzonych porów,
  • zmniejszenie przebarwień (posłonecznych, starczych),
  • likwidacja blizn i rozstępów.

Najczęściej, ze względu na siłę lasera i głębokość oddziaływania, wykonuje się pojedynczy zabieg laserem frakcyjnym. W przypadku, gdy zależy nam na uzyskaniu silniejszego efektu napięcia skóry, zabieg można powtórzyć po 6 tygodniach. Jedynie w przypadku leczenia blizn potrądzikowych konieczne jest poddanie się serii 3-8 zabiegów w odstępach 5-6 tygodniowych.

Zostaw komentarz