9 miesiąc ciąży już trwa. Sprawdź jak mi mija ostatni miesiąc ciąży i jak go przetrwać.

Jestem w szoku, jak tan czas szybko leci. Mam wrażenie, że dopiero wczoraj zauważyłam dwie kreski na teście, a to już 9 miesiąc ciąży. Do terminu zostało nam 28 dni. To 28 dni wyczekiwań na maluszka.

Ciąża mija mi bardzo lekko. W pierwszym trymestrze towarzyszyły mi tylko lekkie mdłości, które nie kończyły się porannymi wymiotami. W drugim trymestrze pojawiła się wieczorna zgaga, która minęła mi, odkąd zmieniłam dietę, na dietę dla diabetyków bowiem w 7 miesiącu ciąży badania wykazały u mnie cukrzycę ciążową. Dieta z detoksem cukrowym pomogła mi utrzymać formę i na ten moment mam 7,5 kg na plusie.


Torba do porodu dla mamy i niemowlaka – co i kiedy spakować: zobacz wpis


Nie dolegają mi żadne skórze nóg, zatrzymana woda i ciążowe humorki. Jak widać, hormony są dla mnie wyjątkowo łaskawe.9 miesiąc ciąży już trwa. Sprawdź jak mi mija ostatni miesiąc ciąży i jak go przetrwać.9 miesiąc ciąży to czas, w którym oczekujemy już na maluszka, dopinając wyprawkę na ostatni guzik. Zaczynam robić zapasy pieluszek i chusteczek nawilżających, które podobno idą jak woda oraz kompletuję i dokupuję wszystkie niezbędne rzeczy dla bobaska. W 9 miesiącu ciąży zaczęłam odczuwam ogromny problem z koncentracją i pamięcią.


Wózek dziecięcy 3w1 dla naszego maluszka z polskiej marki Retrus: zobacz wpis


Potrafię zapominać o naprawdę ważnych i oczywistych sprawach. Czasami nie jestem w stanie przypomnieć sobie, co robiłam wczoraj i odczuwam to jako ogromną dziurę w pamięci. To moja największa zmora, ponieważ zawsze byłam osobą, która o wszystkim pamięta i z wszystkim daje sobie radę sama. Mam nadzieję, że ten problem szybko wróci po porodzie.

Największą burzę oczywiście grają teraz emocje, zarówno radość, jak i strach przed tym wszystkim, co czeka nas po narodzinach dziecka. Cieszę się i mam nadzieję, że te ostatnie 28 dni miną mi wyjątkowo szybko i lekko. Chyba że nasza kruszynka postanowi przyjść na świat prędzej, oczywiście zapraszam <39 miesiąc ciąży już trwa. Sprawdź jak mi mija ostatni miesiąc ciąży i jak go przetrwać. 9 miesiąc ciąży już trwa. Sprawdź jak mi mija ostatni miesiąc ciąży i jak go przetrwać.

3 komentarze

  • 5 lat ago

    Pięknie wyglądasz! 🙂

  • 5 lat ago

    Ciąża służy kobietom, wyglądasz świetnie! Do tego w takiej czarnej sukience wyglądasz prześlicznie, chciałabym tak dobrze wyglądać. Takie stylizacje świetnie się sprawdzają!

  • 3 lata ago

    Super zdjęcia i gratuluję formy w ciąży, mi niestety trochę ciałka doszło, ale już wracam powoli do wcześniejszych wymiarów

Zostaw komentarz